Kommentaar

Irja Lutsar | Kuidas elada koos koroonaviirusega? (18)

LISA KOMMENTAAR

uus 21. juuni 2022 16:03
laine pidi juulis tulema,ehk ütleksite kuupäeva kah.
Kristiina 21. juuni 2022 14:13
Jäägu vait.. Muidugi uus tüvi tühi ja õnneks suitsetab raskemat USA mutanti välja mis pisikese haigla kasvu tõi. Voolikute all üks.
Kuhu on teadusnöukoda kadunud? 21. juuni 2022 13:19
Pandemia käib endiselt, kuid midagi pole enam kuulda nendelt, kes maksumaksjate raha eest peaks nöu andma - nii inimestele kui valitsusele. Segadus koroonanöuetga piiril on endiselt lootusetult segasel kirjas vebilehtedel! https://kriis.ee/reisimine-riigipiiri-uletamine/reisimine-eestisse Kui reisida Eestisse siis muutuvad reeglid 2-päevase etteteatamisega - ei ole kohe kuidagi soliidne. Ja oleks siis mingi motivatsioon lisatud - näiteks, et viimane reovee uurimus näitab nakuse KASVU lennujaama ümber, uute tüvede edendamiseks vötame nöudeid ülehomme vähemaks!
Ukraina pögenikud on selle muutuse taga! 21. juuni 2022 13:22
Valitsus tunnistas 16.06.2022 kehtetuks korralduse, millega nõuti kolmandatest riikidest saabunud kodanikelt COVIDi tõendit ehk tõendit vaktsineerituse, läbipõdemise või enne Eestisse saabumist tehtud negatiivse tulemusega koroonatesti kohta. Korraldus jõustub 18.06.2022. --- see on seotud sooviga lubada pögenike üle piiri nii Venest kui läbi Poola! 43000+ slaavlast Eesti iivet töstma on ikka veel vähe!
Kristiina 21. juuni 2022 14:14
Pool euroopat võttis maha need nõuded ja kasvu on ainult mõnes riigis.
Elama peab 21. juuni 2022 13:01
Eks elada tuleb nii, nagu vanasti: hooajal kanda maski, esimesel võimalusel vaktsineerida. Loota, et luuakse omikroni vastu sama efektiivne vaktsiin kui on gripi vastu. Muidugi kehvemad ja üle 65 peavad tihedaist kohtadest loobuma, toidu koju tellima.
Kristiina 21. juuni 2022 22:19
Mina maski ei kanna. Sundimise tõttu on intubatsioon pigem kergendus. Naistel ellujäämine hea.
vastus 21. juuni 2022 10:36
nii nagu gripiga viimased 100 aastat. Ei pea miljoneid kantima ravimifirmadele , tehke oma inimeste elu rikkamaks , et oleks toasoe ja korralik toit KÕIGILE jõukohaselt kättesaadav
ei ole "vastusega" nõus 21. juuni 2022 11:29
Olin kevadel haiglas, nägin inimesi, kes ravisid üle poole aasta oma covidi tüsistusi ja läksid kojugi hapnikuballooniga, mis jääb neid saatma kogu ülejäänud elu. Ka meditsiinipersonal rääkis, kuidas mõnigi neist põdes seda tõbe väga raskelt, vaatamata vaktsiinile. See ei ole naljaasi. Ega grippki ole. Ka gripist tulevad tüsistused kopsupõletiku, südamelihase põletiku jt raskete haiguste näol. Rikkamaks saab inimese elu teha ainult inimene ise langetades õigeid valikuid, õppides noorena õigeid asju, tehes tööd ja kindlustades sel moel vanaduspõlve. Pole vaja rohutirtsu kombel ainult lõbutseda.
To ei ole "vastusega" nõus 21. juuni 2022 12:04
Kirjutad, et vaatamata vaktsiinile olid inimesed raskes seisus ja hapniku all. Õige. Pole ammu enam saladus, et just tänu vaktsiinile need inimesed raskesse seisu sattusidki, need kes vaktsineerimata ennast jätsid, põdesid reeglina kergelt, kui üldse.
ei ole nõus 21. juuni 2022 12:10
Esimesel aastal ei olnud mingeid vaktsiine ja inimesed haigestusid üliraskelt, noored terved inimesed surid. Raskelt põdenute seas on enamik olnud vaktsineerimata. Kuid ka vaktsineeritutel on see haigus olnud seni põetuist kõige raskem. Tahan öelda, et seda haigust ei tohi alahinnata, see on ohtlik ja tõsine asi. Versoonte ja südame kahjustused näitavad end alles mitu kuud hiljem, närvisüsteemi ja ajukahjustused on tõsised, kopsudest rääkimata. Pikaajalisi mõjusid me veel ei teagi, need on näha võib-olla alles mitmekümne aasta pärast ja teisel põlvkonnal.
Kristiina 21. juuni 2022 12:51
Elu hapnikubalooniga ei ole enam toas istumine ammu.. Austage inimeste valikuid. Meestel rohkem. Mina naine ei pea oma tervist rikkuma. Haigus on ohtlik meestele 40+
kõik kordub 21. juuni 2022 14:14
see covidi"ravimine" nii nagu vähihaigete ülekiiritamine hauda viiski
Kristiina 21. juuni 2022 14:24
esimeste tüvedega terveid noori <40 suri ülivähe ehk alla 20 ja ka 99% olid haigused. Senkivil vist polnud. . 50 ja 60dates ei loe enam verinooreks aga ka vähem. Järsemalt läks 60dates. Haigustega ikka 90%
Kristiinale 21. juuni 2022 14:51
Iga inimene loeb ja igaüks neist võinuks elada. Konkreetne palatikaaslane, kes hapnikuballooniga koju läks, oli naine, pisut üle 70, lapselapsed kasvatada, sest tütrega oli õnnetus juhtunud. Kaasuvate haigustega võinuks patsiendid edukalt elada ja rõõmustada oma lähedasi. Eriti praegu, kui viirus taas tuure kogub, teeb muret see, et seda ei võeta tõsiselt.
Kristiina 21. juuni 2022 15:16
70dates hapnikuga koju. Peaks oma teist sünnat tähistama ja hea,et niigi läks mitte õigustama koroonaterrorit millest mul on trauma.. See on juba vana inimene. Tütrele rõõmuks ikka kuigi füüsilist tööd ei jõua. Lastega tegelemist ei seda see kuidagi.
Kristiina 21. juuni 2022 15:25
ei ole nõus. Minul on ka voolikute oht päris suur aga paratamatusena kulgevat viirust ei taha kuuldagi. Vaks ja mask ei aita nagunii ja mis tema pärast üle mõelda. ma ei taha sunde. Ma ei taha ühtegi piirangut vaid elada kuni antud. Ma näen kuidas Hapnikubalooniga elatakse täisverelist elu ratastoolis. Nutma peavad vaid sportlased aga neil nii raskelt enam ei kulge.. Ma sain trauma,et mulle näkku suruti lappi,poest välja heideti kuigi hoidsin distantsi ja visiiri kandsin ja ei lastud süstita kuhugi. Ma olen 35aastane. päris terve pole aga kõige raskemad haigused ka pole.
Kristiina 21. juuni 2022 15:33
Ära ma ei sure naljalt.. Uued tüved nii levivad ,et midagi pole teha. Las olla nagu on ja kes kardab see tegelegu enda kaitsmisega. Ärgu muretsegu selle pärast mis teised mõtlevad. Kolm meedet on: süstid,maskid ja püsi õues teistega kohtudes. Kõik kolm korraga raugaeas aitavat kabelit ära hoida aga muud ei hoia ära..