Niikaua kuni jätkub vahendeid lumbumbade "koolitamiseks" pole rahapuudust küll näha!! Vähemaks tuleb võtta eraldisi riigieelarvest nendele "ülikoolidele".
Hariduse süsteem kus kõrgkoolid ise otsustavad keda/mida/millistes mahtudes nad koolitavad ja riik/maksumaksja peab selle kõik kinni taguma (et oleks ikka tasuta) on olnud algusest peale nõrgamõistuslik ja ainukene asi kuhu sellega jõuda sai on tänane päev ehk pankrott. Sellisesse rahapõletusahju raha juurde suunata ei ole mingit mõtet. Kõigepealt peab olema selga mille eest ja kellel/kui palju maksumaksaja maksab ja mida me selle eest saame. Kõik riigile/rahvale otseselt mittevajalikku tuleks aga õppida oma raha eest.
Oleme aastaid sulgenud koole. Kõrghariduse toetamine on kasvanud üle 30%. Meie poolt on paika pandud pädev haridusminister. Miks süüdistate oma kaitseerakonda? Peale selle oleme suunanud rahasid kohvilähkritele ja testidele . Kõik ikka hariduse toetamiseks.
Nii väikese riigi kohta on max 6 ülikooli lagi. Diplomi saanud pagevad välismaale teiste riikide elatustaset tõstma ja loll Eesti maksumaksja peab selle kõik kinni maksma. Ülikoolide seltskond naerab vaikselt pihku.
Kogu häda on selles, et meil on liiga palju kõrgharitud humanitaare. K.a. igasugu ärisuuna omi, kes ei tunne isegi tõenäosusteooriat!!! Hulkadega arvutamisest rääkimata!
Samas on reaalainete lõpetajatest tõsine puudus.
Lahenduseks oleks, et humanitaaride tasuta kohtade arvu tuleb oluliselt vähendada.
Tegelikult peaks alles jääma vaid usuteaduskond ning eestimeelseks reformitud ajalooteaduskond! Ülejäänu võib vabalt kaotada. Pole meile vaja nö "haritud" hobusevargaid!
kui lugeda FB-s ekre toetajate lo-lle kommentaare, siis nende kontode juures on kirjas, et kõrgharidusega :). Loomulikult võib see võltsing olla, et sõna rohkem maksaks :).
Küsimus pigem selles--palju neid koole siis vaja on ning kas nendele lõpetanutele ka vastavat tööd leiab? Tänase päeva seisuga on vist suurem puudus reaalsetest töötajatest( iti-valdkond ärge solvuge), kuid puudu on just lihttöölistest. Autojuhid, hooldajad, kaubandustöötajad, kasvõi mehaanikud jne. Meil on kindlasti palju ülikooli lõpetanuid---aga kellel pole vastavalt tasustatud tööd, kui lihttööle ka ei lähe, mis on arusaadav. Ja ongi küsimus--kuidas edasi?
KOMMENTAARID (24)