Maailm

TAGASI AAFRIKASSE? „Sada protsenti kindlalt võtavad inimesed ennemini endalt elu.“ (8)

LISA KOMMENTAAR

Aafrika on ilus reisiinimestele, kas ka sealsetele 18. juuni 2022 16:11
Rwanda pealinna Kigali tänavad on nii puhtad, et võiks sokkidega käia, sest suur osa seaduse vastu eksijaid karistatakse igasugustele heakorrastustöödele saatmisega. Kilekotte ka ei kasutata.Põgenike kohtlemisega kokku ei puutunud. Eritrea eraldus Etioopiast, kuna just seal oli põhiline usk moslem, Etioopias leidub kõike. Suured konfliktid neil omavahel kogu aeg, õnneks oli seal viibimise ajal rahulik. Maa on väga huvitav, aga jah Euroopa ei ole kummist ja kõik hädalised ei mahu enam ammu siia. Aafrikas, üksjagu erinevates riikides käinuna, näen neid natuke teisiti.
Teeline 18. juuni 2022 15:28
Ei võta neist keegi endalt elu. Hakatakse märatsema ja lõhkuma. Nemad ju "õnnetud pagulased", keda tuleb ülal pidada ja poputada. Mitu tuhat km pidi ta reisima, et pudrujõgede ja kullamägede juurde jõuda. Juba sõna illegaalne peab olema põhjus, et selline kohe oma kodusse tagasi saata. Illegaalne piiriületus tuleb kuulutada kriminaalkuriteoks, koos vastavate tagajärgedega. Aga ka Eesti piirivalve võtab selliseid kohvi ja saiakestega vastu, soojad tekikesed ka, et "härrakestel" külm ei oleks.
Leopold 18. juuni 2022 10:01
Inglismaa ajab õiget asja-lõpuks. Kuna sai sellest tole ja liberastide mülkast välja. Euroopa liidust, kes aru ei saanud. Artikli autor võiks oma juurde võtta ühe pundi neegreid, siis hiljem kirjutab hoopis teistsuguseid jutte.
Nigrum ribes 18. juuni 2022 06:55
Täiesti uskumatu, karjakaupa lapsi ja naisi jäetakse "nälgima" ja väledad noorte meeste jalad "võitlevad" ennast võõra riigi turjale elama!
Illegaalne sisseränne 18. juuni 2022 06:35
Varem ikka püüti piiririkkujad kinni ning saadeti välja, nüüd on illegaalid need kõige suuremate õigustega seltskond riigis, kuhu nad ise ennast külla kutsuvad ja elama unustavad. Kas valgel inimesel on ka õigus marssida kuhu iganes ilma viisa ja dokumentideta ning nõuda ülalpidamist? Kui jah, andke teada, kõrini on tööl käimisest ja maksude maksmistst, WLM!
Jaanus 18. juuni 2022 03:31
Kirevase päralt! Mis kirju lipuga pilt on kohe esimeseks pandud? Nagu neeeed oleksid justkui mingisugused edumeelsed inimõiguslased. Pigem on neeeeed mingi mass lärmakaid hädaldajaid, mitte imimõiguslased! . Aga mida Boris siis valesti ütles??? Erinevalt meie plämaprintsessist, britid isegi ei üritagi üle oma varju ja võimete hüpata! . Boris Johnson: „Meie kaastunne võib olla lõputu, kuid suutlikkus aidata pole seda mitte,“ teatas peaminister Boris Johnson. „Me ei saa paluda Briti maksumaksjal kirjutada välja tšekk ja katta kulud igaühel, kes siia elama tulla tahab,“ tsiteerib teda BBC.
rainz 17. juuni 2022 23:49
millegipärast ei tunne kaasa! Parasiitluse asemel tehku tööd mitte tittesid keda ülal ei jaksa pidada! Mina kupataks kõik tagasi ja kui teevad enesetapu siis ,jumala eest tehku!

Urmas 17. juuni 2022 20:48
"Rohkem kui pooled Rwanda enda elanikest peavad Maailmapanga hinnangul läbi ajama vähem kui kahe dollariga päevas." Eesti Vabariigis ei pea küll just rohkem kui pooled elanikud hakkama saama 1,8€ päevas, siis on neid vähemalt piisav hulk, et sellest kirjutada mõne rikkama riigi päevalehes artikkel. Meie vaesus elavad millegipärast ei võta ette merereisi ega riski oma eluga, vaid püüavad kuidagi hakkama saada.