PÕLINE LIND: Tartu ülikooli linnuökoloogi Marko Mägi sõnul olid kajakate algseteks kodudeks merelaiud, rabad ja rabasaared. Avaprügilad aga on linnu kodu toonud jäädavalt linnaruumi.

Foto: Kollaaž (Tiina Kõrtsini, Aldo Luud)
Marvel Riik 21. juuni 2022 14:17

Ennemuistsel ajal oli kajakas lind, kelle kodupaigaks olid rabad ja merelaiud. Kuid siis tuli inimene, kes jättis endast maha söömata burgerid ja muu prügi. Õppimisvõimeline kajakas sai aru, et rikkalikum toidulaud ja turvalisem kodu ootab teda seal, kus on kõikvõimas inimene. Praeguse kodanike kaebustelaviini järgi on kõikvõimas aga hoopis kajakas, sest linnainimene ei suuda kohe kuidagi koos elada tema varahommikuse kisa ja pasandamisega. Kes peaks kellega kohanema?

„Elanikud ei saa kasutada oma rõdusid ja terrasse, kuna kajakad kakavad pidevalt ülevalt pähe ja kui tibud koorunud, ründavad inimesi rõdudel, et pesakonda kaitsta. See on eriti ohtlik lastele.“ Selline kaebus laekus juuni alguses Tallinna Pirita linnaosa ühe korteriühistu esindajalt keskkonnaametile. See on üks näide kümnetest sarnastest kaebustest, mida amet saab linnarahvalt igal aastal.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad