Foto: Marvel Riik, Erki Pärnaku
Marvel Riik | Video: Marvel Riik, Erki Pärnaku 17. juuni 2022 10:03

Poolteist kuud on otsitud lahendust mai alguses Eestit šokeerinud julmusele, kuidas Väätsa-Türi teel on tundmatu kurjategija lasknud maha kümmekond toonekurge. „Õudselt kurb on,“ otsib sõnu metsloomakaitsja Virge Võsujalg, kes on seda juhtumit lahendada püüdes kuulnud paljust muustki õõvastavast.

Eesti metsloomaühingu Järvamaa piirkonnajuht Virge Võsujalg on kontrollinud koos politseiga hulga vihjeid, kuid lõppkokkuvõttes on need siiski liiva jooksnud: sõnade kõrval pole tõendeid tegudest. Tema sõnul on vihjeid kuretapja kohta tulnud seinast seina. Maikuus andis vihjetes tooni, et tegija peab olema kohalik ehk keegi, kes tunneb Väätsa-Türi teid ja seega teab, kus kurepesad asuvad. Poolteist kuud pärast veretööd käib Võsujala sõnul jätkuvalt erinevate vihjete kontrollimine. Maaülikoolis on lahatud kaheksa kurge, kes hukkusid tulistamise tõttu.

Võsujalale saabunud vihjed räägivad ka versiooni, kuidas napsine seltskond tahtis naljaviluks märki lasta, aga nali ja sihik läksid ülekäte. Teise versioonina oli tegu üksiklaskjaga. Saabunud vihjed pajatavad ka laiemast probleemist, kuidas piirkonnas lastaksegi maha rebaseid, kährikuid ja linde. Osa vihjeid võtab Võsujalg kui pahatahtlikke kuulujutte, kuid siiski on ka neid, mis teevad ärevaks.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad