KADUNUD: Välistatud pole ka see, et ebaseaduslikust tegevusest raporteid kirjutanud Dom Phillips mõrvati.Foto: AFP/Scanpix
Maailm
8. juuni 2022 19:15

„Palun leidke mu elu armastus üles!“ Vihmametsade hõime uurinud mees kadus salapäraselt (1)

„Väike lootus veel on,“ tunnistab Alessandra. Ta ei tea, mis on saanud tema mehest, Briti päritolu ajakirjanikust Dom Phillipsist. Too kadus kusagil Amazonase vihmametsades ära, ent samas pole tegu mingi ulja turistiga, vaid mehega, kellel on sealses looduses rändamisega aastatepikkune kogemus. Ehkki Brasiilia president oletab, et temaga võis juhtuda mõni õnnetus, jagub põlisrahva hõimude eest võitleval mehel siiski ka vaenlasi.

57aastast Dom Phillipsit võib õigusega pidada Brasiilia põlisrahvaste eksperdiks. Ta on teinud neid puudutavatel teemadel kaastöid mitmetele mainekatele väljaannetele. Möödunud pühapäeval suundus ta mööda Amazonast kulgevale paadimatkale koos brasiillase Bruno Araújo Pereiraga, kes on samuti vihmametsa hõimude asjatundja. Dom elab Brasiilias juba üle kümme aasta ning kirjutab parasjagu raamatut vihmametsadest ja neis elavatest inimestest. Seal on juttu ohtudestki, mis mõlemaid ähvardavad.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99