KADUNUD: Välistatud pole ka see, et ebaseaduslikust tegevusest raporteid kirjutanud Dom Phillips mõrvati.Foto: AFP/Scanpix
Greete Kõrvits 8. juuni 2022 19:15

„Väike lootus veel on,“ tunnistab Alessandra. Ta ei tea, mis on saanud tema mehest, Briti päritolu ajakirjanikust Dom Phillipsist. Too kadus kusagil Amazonase vihmametsades ära, ent samas pole tegu mingi ulja turistiga, vaid mehega, kellel on sealses looduses rändamisega aastatepikkune kogemus. Ehkki Brasiilia president oletab, et temaga võis juhtuda mõni õnnetus, jagub põlisrahva hõimude eest võitleval mehel siiski ka vaenlasi.

57aastast Dom Phillipsit võib õigusega pidada Brasiilia põlisrahvaste eksperdiks. Ta on teinud neid puudutavatel teemadel kaastöid mitmetele mainekatele väljaannetele. Möödunud pühapäeval suundus ta mööda Amazonast kulgevale paadimatkale koos brasiillase Bruno Araújo Pereiraga, kes on samuti vihmametsa hõimude asjatundja. Dom elab Brasiilias juba üle kümme aasta ning kirjutab parasjagu raamatut vihmametsadest ja neis elavatest inimestest. Seal on juttu ohtudestki, mis mõlemaid ähvardavad.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon