TÜÜTAJALE PIIR PEALE: Avalikes kohtades tuleb ette, et mõni tüütu tüüp kipub teisi ahistama. Kui mõni pealtnägija teeb seepeale kõvemat häält, võib sellest olla palju abi. Foto on illustratiivne.

Foto: Karin Jaanus
Reti Jõerand 31. mai 2022 13:47

Hiljuti lükkas Tallinnas rongipeatuses 41aastane tige naine perroonilt alla juhuslikult ette sattunud väikelapsega ema ja virutas talle näkku – ning paraku ei läinud appi ükski pealtnägija. Ründaja saab nüüd vanglas oma tegude üle järele mõelda, kuid mõttekoht on ka see, mida tuleks teha vägivalda kõrvalt nähes. Võhivõõraid aidanud vaprad naised räägivad, kuidas nad hakkama said: vahel piisab vaid pilgust, teinekord aga võivad rusikad vehelda ka appitõttaja nina ees.

Mariliis jalutas kord sõpradega Tallinnas Mustamäel, kui neile tulid vastu noormehed ja küsisid suitsu. „Keegi meie seltskonnast ei suitseta ja meil polnud seda pakkuda. Selle peale hakati meie seltskonna noormehi tõukama, et mis jalutate siin, endal pole suitsugi. Astusin siis oma noormeeste ja suitsunorijate vahele ja olin nii-öelda inimkilp,“ meenutab naine.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99