METANOOLIMÜRGISTUS: „Kui ta bussijaama tuli, siis oli tal kaasas Carriba rummi pudel, milles oli helesinist värvi läbipaistev vedelik.“ lausub Martin uurijatele. Pudeli hind oli üheksa eurot ja Kristjani jutu järgi oli tegemist piiritusega. Kristjan soovitab seda lahjendada, kuid muidu pidi vägijook sobima kohe tarvitamiseks.

Foto: Leo Lätti
Kristjan Väli 30. mai 2022 11:25

Ühes Eesti väikelinnas lahti hargnenud sündmused on täis pikitud elulist rumalust ja pöördumatut traagikat: bussijaama ees hõlma alt müüdud salaviin mürgitas 18aastase koolipoisi, kes jäi joogi tõttu pea pimedaks. Temaga koos napsutanud koolivend pääses ehmatusega: „Mulle see ei maitsenud, seetõttu ma rohkem ei võtnud!“

„Mul tekkis mõte ühel päeval, et tahan viina juua,“ alustab toona veel 18aastane Martin (nimi muudetud) viimaste päevade sündmuste kirjeldamist politseile. Ta meenutab, kuidas 2019. aasta novembrikuu esmaspäeval kutsus ta sõbra külla, et väikeses üürikorteris väike pidu korraldada ja napsu võtta. Martin lubab kamraadile, et muretseb seks puhuks õhtuks ka pudeli kanget. Esialgu pidi selleks olema poeviin, aga siis nägi Martin linna peal vana tuttavat.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99