Haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

Foto: Teet Malsroos
Delfi/Ohtuleht.ee 24. mai 2022 15:12

Kiirtestide hankimisega rahandusministeeriumi hambusse jäänud haridus- ja teadusministri Liina Kersna suhtes pole riigiprokuratuuri hinnangul alust kriminaalmenetluse alustamiseks.

„Õiguskaitseasutustele saadetud infost ei nähtu alust kriminaalmenetlust alustada ning seetõttu jättis prokuratuur menetluse alustamata,“ märkis riigiprokuratuuri avalike suhete osakonna nõunik Kairi Küngas. „Seadus kohustab kriminaalmenetlust alustama, kui ilmnevad kuriteole viitavad tunnused. Me ei saa menetlust alustada, kui kuriteotunnuseid ei nähtu. Samuti ei saa me kriminaalmenetlust alustada kuriteotunnuste otsimiseks.“

Loe täispikka artiklit Delfist.

Eelmise aasta sügisel ostis haridus- ja teadusministeerium (HTM) Eesti-Saksa ettevõtte Selfdiagnostics OÜ käest 5,1 miljoni euro eest kaks miljonit koroona kiirtesti. Algusest peale tabas ministeeriumi kõva kriitika. Hange korraldati mõne päevaga, teistele ettevõtjatele ei pakutud isegi võimalust ning raha, mis ühe testi eest välja käidi, oli kaugelt suurem kui teiste asutuste varasemates samalaadsetes hangetes.

Rahandusministeerium jõudis järelevalvemenetluses tulemusele, et riigihangete korraldamise põhimõttega kiirtestide ostmine kooskõlas ei olnud.