ÕNNELIK JÄRJEKORRALINE: 25 minutit enne politsei- ja piirivalveameti Tammsaare büroo avamist oli ajakirjaniku (pildil paremal) ees järjekorras kõigest käputäis inimesi. See on hea märk, et asjaajamine läheb kiirelt!

Foto: Marvel Riik
Marvel Riik 24. mai 2022 16:20

Venemaa vallutuskäik Ukrainasse tegi väga populaarseks kõikvõimalike isikutunnistuste nagu passi ja ID-kaardi omamise-uuendamise. Kuidas on lood nüüd, kui tulisem sõda pole kuhugi kadunud, kuid suurte võitude asemel on ründaja pidanud leppima kibedate kaotustega, sh NATO laienemisega Läänemerel?

Türgi flirt Euroopa Liiduga pole erilisi edusamme teinud. ID-kaardiga sinna ei lenda. Selleks on vaja passi. Aga milles probleem, vajaliku dokumendifoto – otsevaade kaamerasse heledal ühevärvilisel taustal – tegemine võtab natukene katsetamist, aga on siiski tehtav nagu naksti, et kogu asjaajamine teha veebis politsei iseteeninduses.

Ilus mõte aga ei ela kaua. Kui professionaalse fotograafi abiga on piinlikult korrektne foto olemas, komistan iseteeninduses probleemi otsa, millest ei ole võimalik koduste vahenditega üle hüpata.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad