PATRIOOT RELVAGA? Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et plaanib liituda kaitseliiduga ja panustada selle missiooni: säilitada Eesti iseseisvus ning suurendada inimeste turvatunnet ja heaolu. Pilt on tehtud 2018. aastal, kui peaminister Jüri Ratas külastas õppust Siil.

Foto: Kaitsevägi
Marvel Riik 23. mai 2022 19:18

Riigikaitse on üks põhimõttelisemaid teemasid, mille üle saab ja ka tuleb pidevalt rääkida. Venemaa algatatud sõda Ukrainas on andnud militaarteemadele uue ja raskema kaalukategooria. Õhtuleht uuris, kas meie rahvasaadikud, kes ikka ja jälle pajatavad suuri sõnu riigikaitsest, kuuluvad ka ise kaitseliitu või naiskodukaitsesse.

Sündmused Ukrainas on suurendanud eestlaste indu vajadusel kodumaad kaitsta: huvi kaitseliitu astumiseks on tuntavalt kasvanud. „Kremli kääbik on alati olnud Kaitseliidu suurim värbaja. Nii oli see 2007 [Pronksiööl], 2008 [Gruusia sõjas] ja viimati 2014 [Ukraina sõjas],“ rääkis kaitseliidu strateegilise kommunikatsiooni osakonna ülema asetäitja, major Tanel Rütman Õhtulehele veebruaris, kui Venemaa hakkas agressiivselt Ukrainast järgmist tükki hammustama. Viimaste arengute raames on kaitseliiduga liitunud sajad ja sajad inimesed, nende hulgas ka filmirežissöör Arbo Tammiksaar ja kulturist Ott Kiivikas.

Ka Toompea koridorides on riigikaitse popp teema. Sellest saab valimiste eel üks põhiline debatiteema. Veelgi enam, see defineerib 2023. aasta riigikogu valimiste võitjad-kaotajad.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad