Foto: Teet Malsroos
Toimetas Triinu Laan 23. mai 2022 09:09

Tallinnas Ädala 2 asuv Regionaalhaigla verekeskus läheb täielikule rekonstrueerimisele ja on sellega seoses doonoritele järgnevad aastad suletud. Alates juunist oodatakse nii täisvere kui afereesi doonoreid verd loovutama aadressil Estonia pst 1, Meloni kaubamaja 1. korrusele.

Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Ave Lellepi sõnul on verekeskuse rekonstrueerimise eesmärk kaasajastada kogu hoone tervikuna – asendatakse täielikult amortiseerunud vee-, kütte-, ventilatsiooni-, elektri- ja kommunikatsioonisüsteemid, mille tulemusena muutub verekeskus kaasaegsemaks, energiatõhusamaks ja tänapäeva vajadustele vastavaks.

Hoone rekonstrueerimise käigus muutuvad senised ruumilahendused verekeskuse töövoogusid toetavateks, samuti renoveeritakse täielikult hoone fassaad. Seega saab verekeskus nii uue sisu kui tänapäevase ilme,“ lisas Lellep.

Doonorite vastuvõtuajad jäävad uues asukohas Estonia pst 1 samaks – E, R kell 8-16, T-N kell 11-19. Ka Ülemiste doonorikeskuse (Valukoja 7) lahtiolekuajad ei muutu – E, K-R 9.00-17.00 ja T 9.00-18.00.

Südalinna doonorikeskus on sobiva asukohaga ühistranspordiga liikuvatele doonoritele. Lisaks teeb verekeskus koostööd EuroParki ja Ühisteenused AS-iga, kes võimaldavad doonoritel tasuta parkida lähedal asuvates parkimismajades ja parklates. Täpsema info tasuta parkimise ja asukohtade kohta leiab verekeskuse kodulehelt: www.verekeskus.ee