Foto: Andres Varustin
Ohtuleht.ee 13. mai 2022 20:54

Ilmselgelt on lastega peredes kulud suuremad kui nendes peredes, kus lapsi pole. Kohutav on mõelda, et mõni laps on külmas ja näljas. Ilmselgelt on lastega peredel toetust vaja. See ei ole uus teadmine. Lastetoetuste tõstmisega on nii kiire, et see tuleb kindlasti enne jaanipäeva ära teha, kuigi reaalselt mõjutaks otsus perede sissetulekuid alles 1. veebruarist 2023.

Miks just sel nädalal? Äkki oleks võinud selle plaanida siis juba eilseks? Koalitsioonipartnerid justkui ootaks, et raudse leedi tiitli saanud reformierakondlasest valitsusjuht Kaja Kallas rändab ajas tagasi ja kaotab vaesuse. Loeks koalitsioonipartnerite mõtteid silmist. Mis on kiirustamise taga? Et keegi ei jõuaks päriselt numbreid kokku lüüa ja tunnistada, et ei tule välja? Hüplikult tule-eile-meile-stiilis valitsedes ei suudeta aga reaalsuses asju läbi mõelda ja võetakse kohustused, mille täitmine on kaheldav.

Eesmärk on igati üllas ja õige, aga vahendid selle saavutamiseks on rohkem kui küsitavad.

Samal teemal

Kommentaarid  (33)

Poolteist aastat. 16. mai 2022 08:46
Rehform ja Kallas kus siis on see"hästi hoitud eesti"? Ja veel kiidetakse aga mille eest? et elujärg halveneb juhtimises on segadus, küsimustele vastused on nagu pirtsakal kooliplikal, igapäev uued näogrimassid, rahvas ei vääri sellist käitumist.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS