VÄLK SELGEST TAEVAST: Liikva Päikesekodu juht Janno Kell ähvardab, et et erihoolekandeküla 24 noort ei saa esmaspäeval enam sinna tulla.

Foto: Loreen Pulk
Eesti uudised
13. mai 2022 15:58

Autistliku noore isa kurjustab: „Kahetsusväärne käitumine!“

ULTIMAATUM! Autistide küla juht surub emasid-isasid: tehke nii! Või muidu pole teie lastel enam esmaspäeval kohta, kuhu tulla

Autistlikele noortele ehitatud erihoolekandeküla asutaja ja juht Janno Kell ähvardab lapsevanemaid, et kui ta ei saa oma tahtmist, pole ei külas elavatel noortel ega sealsetel töötajatel esmaspäeval enam kohta, kuhu tulla. Kui küla rahaasjad tekitavad praegu kriitilisi küsimusi, on sama juhtunud varemgi: Kella eelmised ärid lõppesid pankrotiga, mistõttu tuli korstnasse kirjutada pea 10 miljonit eurot.

Õhtuleht on sel nädalal kirjutanud, kuidas asjad käärivad Tallinna külje all asuvas erihoolekandekülas Liikva Päikesekodu. Rahaasjade kohta küsimusi esitanud nõukogu liige heideti üle parda. Suurem pilt on aga, et möödunud aasta märtsis avatud küla on juhitud karile: Päikesekodul on umbes 800 000 eurot võlgu.

Reedel lahvatas aga enneolematu konflikt: vanematel tuleb täita Päikesekodu asutaja ja juhi Janno Kella soov või muidu pole 24 noorel enam uuest nädalast teenust ega töötajaid, kes nende eest hoolt kannaks.

Kuidas sellisesse punkti on jõutud?

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99