VAREMETES VARJUL: Räämas ja täis soditud seintega angaar on küll osaliselt pinnasega kaetud ja paksu betooniga ümbritsetud, kuid selle suue on lahtine. Ehk rünnaku korral see suurt kaitset ei paku, kuid on siiski parem variant kui olla lageda taeva all.Foto: Teet Malsroos
Kristjan Väli 13. mai 2022 21:15

Koolid ja lasteaiad on praegu peamised omavalitsuste valduses olevad keldritega hooned, millest osad saavad peagi avaliku varjumispaiga tähise. Sellega märgitakse kohad, kuhu saaks peitu pugeda suurema sõjategevuse ja siinsete linnade lauspommitamise puhul. Ei ole parim lahendus, aga valikute ring on kitsas. „Kui 30 aastat pole midagi tehtud, siis kahe kuuga on väga keeruline terviksüsteemi üles ehitada,“ tõdeb riigikaitse spetsialist Lea Vainult.

Päästeamet koostöös kohalike omavalitsustega kaardistab praegu Tallinna, Pärnu, Tartu ja Narva linnas asuvad rajatised, kuhu elanikud saaksid sõjalise pommitamise korral ajutiselt varjuda. Jaanipäevaks on esimene pilt sobivatest hoonetest olemas ning edasi hakatakse kaardistama olukorda teisteski linnades ja täiendatakse kaardistust ka juba nimetatud neljas linnas. Esialgu tundub, et valik pole kuigi hea – seniajani on peamiselt välja pakutud koolimajade ja lasteaedade keldreid.

Edasi lugemiseks:

Kommentaarid  (5)

UMBUSALDAME PEAMINSTER KAJA KALLAST eile 05:21
https://rahvaalgatus.ee/initiatives/fcdcbfc2-768c-412d-96e5-fa899a9b52ab
e. 14. mai 2022 10:13
Nõukaaegsed, tänaseks erastatud variendid pole reeglina kellegi kodu vaid kinnisvarapaigutus või äripind. Riik kavatseb sõjaolukorras 'laenata' isegi eraisikute rasketehnikat ja toiduvaru, asi siis mõne OÜ kelder rekvireerida pole! Või kardetakse variendiomanikke rohkem kui traktorite, ekskavaatorite ja maasturite omanikke? PS. Kui mõni ettevõte soovib kasutada turvapaika vaid enda töötajate tarbeks on see vägagi sihtotstarbeline. Samad inimesed ei koormaks KOV-i keldreid.
nii 14. mai 2022 12:07
peabki,aitab vihmavari
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS