Foto: AP/Scanpix
Greete Kõrvits 13. mai 2022 00:20

Soome peaminister Sanna Marin ja president Sauli Niinistö tegid neljapäeval ajaloolise ühisavalduse: nad teatasid, et toetavad riigi liitumist NATOga. Nagu võib arvata, ei meeldinud läänenaabri liidrite ühisavaldus Kremlile sugugi.

  • „NATO liikmesus tugevdab Soome julgeolekut. Venemaa agressioon Ukrainas on Soome rahva meelsuse NATOga liitumises selgelt ühele poole kallutanud. „NATO liikmena tugevdab Soome kogu kaitseorganisatsiooni. Soome peab esitama avalduse NATOga liitumiseks viivitamatult,“ kirjutati ühises pressiteates. Marin ja Niinistö avaldasid lootust, et vajalikud sammud astutakse lähipäevil. Soome otsust tunnustas ka Eesti peaminister Kaja Kallas: „Te võite loota meie täielikule toele. Me toetame kiiret ühinemisprotsessi. Omalt poolt astume kiirelt vajalikud sammud.“ Ajalooliseks otsuseks nimetas seda ka president Alar Karis. Lähipäevil teeb lõpliku otsuse alliansiga liituda Soome parlament. Võimalik, et juba sel nädalavahetusel. NATOga liitumine mõlgub mõtteis ka rootslastel. Mõlemat riiki külastas Briti peaminister Boris Johnson ning sõlmis nendega uued julgeolekukokkulepped. Stockholmis jäi Johnson koos peaminister Magdalena Anderssoniga kaamerasilma kelmikal paadisõidul (pildil).

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

lugeja 13. mai 2022 10:24
Mida see n.ö. Kreml ähvardab? Ei saa nad Ukrainastki jagu ja nüüd ähvardab sõjaliselt tugevat Rootsit ja Soomet! Pole neil õiget ,,armeed,, enam! Tuumarelvadega ähvardamine - kas soovitakse siis ka Venemaa lõppu? Nagu huumorinurk!
Ahahh 13. mai 2022 10:00
Et siis "kelmikal paadisõidul"!? Mis kelmusi need kaks seal paadis siis korda saatsid, kraapisid oma nimed aerudele või?

SISUTURUNDUS