Risto Berendson | Video: Karol Kaldoja 12. mai 2022 16:55

Kulupõlengus hukkub Eestis inimesi haruharva, aga kolmapäeval 500 elanikuga Ämari külas Harjumaal nii juhtus. Kui Õhtuleht asja uurima saabus, selgus, et ehkki küla kihas surmauudisest, on vilka eluga külapoe naabruses võimalik surra nii, et külaelanikest enamik ei tea, kus ja kellega see erakordne õnnetus ikka juhtus.

„11. mail kell 00.31 sõitsid päästjad kustutama maastikupõlengut Lääne-Harju vallas Ämari alevikus, kus põles ca 100 ruutmeetrit kulu. Põleng likvideeriti kell 01.05. Kustutustööde käigus leiti maastikult ka hukkunud meesterahvas, kelle surma põhjused selgitab välja kohtuarstlik ekspertiis.“

Nii kõlas päästeameti ametlik teade juhtunust. See juhtum on siiski kaugel tavalisest tulesurmast. Päästeameti statistika ütleb, et kulupõlengus on viimasel kümnel aastal kokku hukkunud üldse viis inimest. Kuna selline tulesurm peaks 540 elanikuga Ämaris olema kindel pommuudis, otsustame asja kohapeal uurida.

Poolel teel peenramaadeni asub kohapealse elu keskus – Ämari kauplus. Kahe suure rauduksega. Kauplus võiks olla kõigi külauudiste keskpunkt, kuid tutkit: „Pole kuulnudki, õudne lugu ju,“ ütles müüjanna, saatjaks temaga vestelnud sõbranna energilised peanoogutused.

Uskumatu – ka külapoest kanarupskitega ja õllega näpus väljunud mees ei tea midagi. Matemaatiliselt olime küsitlenud juba pea ühte protsenti kogu Ämari elanikkonnast ja ikka nulliring.

Kuid siis lähenes meile 84aastane Valja.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

Juula 13. mai 2022 08:45
Minu arust üks super artikkel. :D Andis põhjust selles keerulises maailmas suunurgad ülespoole keerata. Aitäh, et mõni ajakirjanik oskab tõsist teemat läbi huumori kajastada! :) PS! Kõikidele rahulolematutele - kui tahate kuiva, lühikest ja konkreetset uudisekajastust, siis lugege neid politsei leheküljelt vms. :)
juhan 13. mai 2022 06:38
no anna kannatust, selline artikkel, konarlik ja segane, ei tea kes selle kirjutas küll...
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS