Foto: ÕL kollaaž (Teet Malsroos, Tiina Kõrtsini)
Ekvard Joakit, Marvel Riik, Kadri Kuulpak 12. mai 2022 17:02

Lastetoetuste tõstmise eelnõu tõi valitsusse kaasa tõelise Mehhiko seebiooperi. Reformierakonna esimees Kaja Kallas on lubanud, et kui eelnõu läbi läheb, astub ta tagasi. Toompealt tulevad signaalid on vastuolulised. Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder nimetab jutte uue koalitsiooni loomisest – ükskõik, mis koosseisus – kõmuks, kuid sotsiaaldemokraatide juht Lauri Läänemets ütleb, et tema meelest pole praeguse koalitsiooni säilimine enam võimalik. Mida ütlevad aga signaalid valitsuskoridoridest?

Õhtulehega konsulteerinud poliitikute hinnangul läks tänane tüli ootamatult ereda leegiga käima ja see polnud tegelikult ei Kallase ega Ratase plaanides. Välispoliitika- ja Venemaa-küsimuse pealt tähelepanu eemale juhtimiseks valiti teadlikult nõrgemate aitamine. Lapsed ja pensionärid sobivad selleks hästi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (12)

Võin uskuda, et REFORMIERAKONNA-ga koalitsioonilep 13. mai 2022 08:41
Võin uskuda, et REFORMIERAKONNA-ga koalitsioonilepingut sõlmides lootis Keskerakond et valitsuserakonnaks saades muutub Reformierakonn räuskav, ühiskonda lõhestav retoorika. Nüüd teame me kõik, et juhtunud on vastupidine. See oli ette näha igaühele, kes on vähegi uurinud Reformierakonna tüüpi äärmuspopulistide tegevusloogikat. Mitte kusagil ei ole need erakonnad püüdnud ühiskonda sidustada. Mitte kusagil. Vastupidi: viha ja vaen, ühiskonna polariseerimine, inimeste jagamine "õigeteks" ja "valedeks", just selline on muster, mille oma vaikiva soosimisega on omaks võtnud Eesti Vabariigi valitsu
REF peaks aru saama, et see oli ainud võimalus 13. mai 2022 08:12
Ainus võimalus REFipoolne EV miljionite kantimine- varastamine peatada selleks, et raha oma inimeste heaoluks suunata.Uurimisorganid neinede tegvust millegipärast KUNAGI uurima ei hakka, olgu või refist moosivaras või pisi-liikluskindlustuspetiste jõuguke.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS