Urmas Kruuse, Tiina Saron.

Foto: Kollaaž (Tiina Kõrtsini, Erlend Štaub)
Maaleht 12. mai 2022 08:38

Maaeluminister Urmas Kruuse tegi vabariigi valitsusele ettepaneku vabastada ministeeriumi kantsler Tiina Saron 13. maist ametist. Kruuse hinnangul nende omavaheline koostöö ei laabunud.

Kui valitsus on otsuse teinud, siis hakkab uue kantsleri ametisse nimetamiseni kantsleri kohuseid täitma põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban.

Kruuse viitas kirjalikus kommentaaris Maalehele, et avaliku teenistuse seaduse kohaselt võib ministeeriumi kantsleri teenistusest vabastada, kui ministri hinnangul ministri ja kantsleri koostöö ei laabu.

„Minu hinnangul meie koostöö ei laabu ja olen teinud vabariigi valitsusele ettepaneku Tiina Saroni vabastamiseks kantsleri ametikohalt,“ kirjutas Kruuse, et neil oli kantsleriga erinev nägemus ja arusaam sellest, kuidas igapäevaselt juhtida maaeluministeeriumi ja tema valitsemisala asutusi.

Refereeritud artikli täisteksti loe Maalehest.

Kommentaarid  (47)

Valtsuskoalisatsioon lõhki 12. mai 2022 16:46
Kas Järvik läheb ministriks tagasi ja saab uue kantsleri?
Tegelikult 12. mai 2022 16:21
Riigikontrolli audit tegi ministeeriumi toiduohutusalase tegevuse maatasa. Minister päris aru Lemettilt ja Kevvailt ja soovis auditit. Nad keeldusid ja Edaspidi toiduohutusalaseid materjale ministrile ei näidatud nn. Listeerija Mida tegelikult ei olnudki , oli ainult infooperatsioon, et ministrist lahti saada. Samal päeval kui minister vabastati, korraldasid nad VTA rünnaku Vetevoolule.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS