ÜHEKSA KORDA MÕÕDA: Autistlike laste vanemad Kaire Rokk (vasakul) ja Marika Ploomipuu (paremal) soovitavad Liikva Päikesekoju minnes lepingud hoolega, soovitatavalt koos õigusspetsialistiga läbi lugeda.

Foto: Hannes Dreimanis, Karol Kaldoja
Kadri Kuulpak, Priit Pärnapuu, Video: Hannes Dreimanis, Karol Kaldoja 11. mai 2022 19:30

„Ma ei suuda seda lepingut lugeda, sest ma tean, et mul ei ole seda raha,“ räägib autistliku noormehe ema, kes allkirjastas pojale erihoolekandekülas koha saamiseks pahaaimamatult absurdsete tingimustega laenulepingu. Oma lapsele külas koha saamiseks tuleb peredel tasuda 25 000 eurot. Kaks ema räägivad oma loo: üks raha tagasisaamisest ja selleks ette võetud kohtuteest, teine raha kokkusaamisest absurdse intressiga laenu abil.

Marika Ploomipuu tütar jõudis 2021. aasta märtsis avatud erihoolekande külas Liikva Päikesekodu käia kuu aega. Kuna peretütar ei kohanenud Liikvas, otsustati juba aprillis lahkuda.

Kauni ilmega külas teenusekoha saamisel on krõbe hinnasilt – 25 000 eurot. Ploomipuud tasusid selle, kuid endalegi ootamatult pakkisid õige pea tütre asjad kokku ja jätkasid vanas päevakeskuses käimist. Tõstatus küsimus, mille keerukusest Õhtuleht juba augustis kirjutas: kuidas raha tagasi saada? Ent ühelegi perele pole tänini tema osa väljastatud, ka mitte Ploomipuudele. Kuidas edasi?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Trik 12. mai 2022 11:57
Ebameeldiv inimene kes niimoodi sunnib peale oma kuurortit. Küll riigile ja siis lapsevanematele. Inimestest väga kahju kes selliste lõksu langevad. See asutus nägi välja nagu 17saj. prantsusmaa. Ülevõlli- naeru ajas peale. Kui jõukaid kliente on siis miks mitte aga ehitada selline mingi unistuste villa ja siis ägised seal ja nõuda riigilt ja puudega lastevanematelt laenuga rahasid siis andke andeks.... midagi peab kellal peas kyll nihkes olema
tonn 12. mai 2022 07:32
Hr. Kell on hunt lambanahas ja loodan et jahimees mööda ei lase.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS