HÜLGAS JA REETIS KÕIK: Vicky White kujutas ette, et alustab mõrvariga uut elu.Foto: U.S. Marshals / Zuma Press / Scanpix
Greete Kõrvits 10. mai 2022 19:35

Õhtuleht kirjutas koos põgenenud vangist ja tema valvurist nii 4. kui ka 7. mai numbris. See dramaatiline saaga on nüüd jõudnud oma kurva, kuid paraku mitte üllatava lõpuni. Kolleegide seas kõrgelt hinnatud ning nad oma viimasel tööpäeval reetnud Vicky White on surnud, temaga koos plehku pistnud mõrvarist mehemürakas aga tagasi seal, kus ennegi ehk trellide taga. Nagu möönis neid taga otsinud šerif juba varemgi: ega sel mehel nagunii midagi kaotada olnud. Vickyl oli aga kaotada kõik.

56aastane Vicky White ja 38aastane Casey White (sama perekonnanimi on juhuslik, abielus nad polnud) kohtusid kahe aasta eest Alabama kinnipidamisasutuses, kuhu suunati eeluurimise ajaks juba varem aastakümneteks kinni pandud Casey. Ühes vanglast saadetud kirjas tunnistas ta üles ühe naise tapmise. Teised vangid märkasid, et valvur Vicky hakkas uut kongielanikku neist teistmoodi kohtlema. Ehkki intiimseks nende suhe – vähemalt enne põgenemist – ei muutunud, oli kaasvangidele selge, et mõrvas kahtlustatava Casey ja ontliku Vicky vahel on midagi õide puhkenud. Vicky kolleegidel ei olnud keelatud romansist mingit aimu enne, kui oli juba liiga hilja.

Edasi lugemiseks: