PUHAS POISS! Marti Kuusik on kohtus lõplikult õigeks mõistetud. „Seda olukorda ei väära ka asjaolu, kui kannatanu otsustab anda süüstavaid ütlusi,“ ütles Viru ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Gardi Anderson.

Foto: Martin Ahven
Marvel Riik 11. mai 2022 17:28

Ühepäevaministrina tuntuks saanud Marti Kuusiku protsess sai esmaspäeval lõpu, kui riigikohus teatas, et ei hakka vaagima prokuratuuri kaebust, mille järgi ei tuleks Kuusikut mõista õigeks kehalises väärkohtlemises. Aastakümneid naisi kohtus kaitsnud juristi Maarika Pähklemäe hinnangul oli lõppenud protsess ühelt poolt revolutsioon, samas ka vähikäik vägivalla all kannatajatele: „Üldsusele võib see tekitada šoki, aga vägivallaohvrid ei pruugi üldse enam midagi uskuda.“

Süüdistuse järgi tekitas Marti Kuusik oma endisele abikaasale tervisekahjustusi. Selle tõenduseks olid prokuratuuril vaid vahendlike tunnistajate ütlused ehk tugineda sai vaid sellele, mida nad kannatanu käest olid kuulnud – keegi vägivallatsemist pealt ei näinud. Süüdistatav süüd omaks ei võtnud ning kannatanul polnud etteheiteid lähisuhtevägivalla kohta.

Kogenud jurist Maarika Pähklemäe selgitab, et vägivallaohver on väga haavatav inimene, kelle peamine eesmärk on õudusest pääseda. Kuid see pole nii lihtne, kui pealtnäha paistab, lihtsam on mitte midagi teha ning jätkata õuduses, kus ta on kohanenud ja tunneb teatud turvalisust – et see on minu koht.

Edasi lugemiseks: