Indrek Tarand, Martin Helme, Jaak Madison.

Foto: Kollaaž (Ilmar Saabas / Ekspress Meedia, Teet Malsroos)
Siim Randla 10. mai 2022 05:15

Indrek Tarand on kaevanud riigikogu liikme Martin Helme ja eurosaadik Jaak Madisoni kohtusse – seda seoses 2018. aastal EKRE korraldatud meeleavaldusega rändeleppe vastu, kus nad avaldasid tema kohta ebaõigeid fakte ja väärtushinnanguid.

Sama juhtum on olnud arutusel Harju maakohtuski. Tarand tõi enda hagis välja, et EKRE on avaldanud nii avalikul koosolekul kui ka pärast seda sõnas ja teos ning spetsiaalselt selleks loodud meemides tema kohta kohatuid väärtushinnanguid: Tarandi puhul on vägivald lubatav ja õigustatud. Ta soovis, et EKRE avaldaks oma veebiportaalis Uued Uudised teate ning saadaks Eesti meediakanalitele pressiteate, milles märgitaks, et nad avaldasid selle kohta valeandmeid, et ta oli 2018. aasta 26. novembril avalikul koosolekul joobes, tungis korraldajatele kallale, laamendas, pani toime varguse ja takistas teise erakonna sõnavabadust.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (27)

... 11. mai 2022 01:13
Tarand on nomenklatuuri tööriist, teeseldes sõltumatut aga tegelikult on nõus kasvõi keskerakonda astuma, et presidendiks saada.
Kits 11. mai 2022 09:22
Andres 10. mai 2022 22:06
Mis siin imestada valimised on tulemas ju,EKREt on ju vaja maha teha Tarand ennegi enne valimisi igasugust tsirkust teinud ,etvana asi jälle üles kaevati
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS