9. mai pronkssõduri juures

Foto: Erki Parnaku
Toimetas Triinu Laan 9. mai 2022 18:40

Eestis on keelatud vaenusümbolite, näiteks Georgi lindi või Z-tähe eksponeerimine. 9. mail pidi politsei vestlema mitmekümne inimesega, kel oli kaasa keelatud sümboolika. „Sümboolikaga seotud juhtumite osas oleme täna Harjumaal alustanud 19 menetlust,“ kinnitas Põhja prefektuuri operatiivjuht Roger Kumm.

„Politseinikud on täna Tallinnas vestelnud mitmekümne inimesega, kellel on olnud kaasas nii Georgi lindid kui ka muu keelatud sümboolika. Enamik inimesi on olnud mõistvad ning eemaldanud sümboolika peale politseinike selgitust, et tegemist on rikkumisega. Kui inimene ei ole nõus sümboolikat eemaldama, käitub provokatiivselt või tuleb sümboolikaga välja korduvalt, sekkub politsei menetlusega,“ selgitas operatiivjuht.

Edasi lugemiseks:

Kommentaarid  (7)

Neonatsismi taassünd! 10. mai 2022 21:40
Riias lükati buldooseritega fasistliku Saksamaa vastu võidelnute ja hukkunute mälestuseks toodud lillesülemid järgmisel päeval brutaalselt buldooseritega kokku ja veeti autodega minema! Nee on naturaalne neonatsism oma täies hiilguses!
vaike 10. mai 2022 17:29
Niikaua kui me ei hakka neile kodanikele määrama karistusi ülbitsevad nad edasi. Kuidas näiteks o n võimalik et Riigikogu liikme Viktor Vasiljevi poeg sodis seda punasõduri monumenti ja kõik on hästi.Lasnamäel pöördus minu poole üks keskealine vene proua nõudes toetust seoses hindade tõusuga ähvardades karistusega. Praegu on nende käitumine läinud päris vägivaldseks.87 aastase vanurina nende vastu ma ei saa.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS