TÖÖD JAGUS: Kuigi suuremaks mäsuks 9. mail ei läinud, oli politseinikel selgitustööd piisavalt. Mitmel inimesel paluti vaenulik sümboolika rinnust eemaldada.

Foto: Erki Parnaku
Ekvard Joakit 9. mai 2022 17:45

9. mai lõunal pronkssõduri juurde sattudes meenutab vaatepilt mõne pansionaadi kevadpäevi. Punaste nelkide mälestusmärgi jalamile astejate keskmine vanus ületab tõenäoliselt 70 eluaastat. Leidub ka väga terava ütlemisega mälestajaid. „Siin ei ole saadikuid ega ministreid. Mis riik see on?! Ansip oli ka fašist!“ kurdab üks vanem daam. Parklas seisvalt autolt vaenuliku kleepsu eemaldamisel läheb aga teravaks sõnavahetuseks ühe perekonna ning politseinike vahel.

10:58 Suundudes bussijaamast kalmistu poole, on kohe teel eriti joviaalses tujus üleni valgesse riietatud mees. Viinapudel käes ja kõlar õlal. Mees üritab kõiki möödujaid kallistada ja head võidupüha soovida. Paistab, et tema on juba pronkssõduri juures käinud, sest sinna ta igatahes enam ei suundu, vaid pöörab Filtri teelt Kalevi staadioni poole. Konditsiooni arvestades võis ta ka muidugi lihtsalt ära eksida.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (16)

Maakas 10. mai 2022 14:18
Venemaa on suur ja lai-kadugu sinna
Nooh 10. mai 2022 12:45
Kas Ukraina jumaldamine on kohustuslik? Mul on ka täiesti ükskõik nii venemaast, kui ukrainast, ikka täitsa savi, mõlemad võiks maapealt kaduda. Ja ärge tulge siia alla kiunuma midagi putinismist, eestlased närivad ise üksteist esimesel võimalusel surnuks, pole putiniste ega sõda vajagi.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS