KAKS MILJONIT KIIRTESTI: Haridus- ja teadusministeerium rikkus riigihangete reegleid ja maksis üle, aga 1. novembri hommikul olid koroona kiirtestid olemas ja koolide uksed jäid avatuks. Pildil Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumi õpilased.

Foto: Aldo Luud
Eesti uudised
9. mai 2022 16:21

VIIE MILJONI EURO KÜSIMUS: kes pani puusse, kui koolidele osteti ülikalleid koroona kiirteste? (8)

5,1 miljoni euro eest koolidele koroona kiirteste ostes sai haridus- ja teadusministeerium pealekauba kaasa kriitikatulva – kallis! miks pakuti seda võimalust vaid üheainsale firmale? – ja rahandusministeeriumi järelevalvemenetluse. Eelmisel nädalal jõudsid järelevalvajad tööga lõpule ja kinnitasid, et koroonateste hankides on seaduse vastu eksitud ka kõrgeimal tasemel.

Eelmise aasta sügisel ostis haridus- ja teadusministeerium (HTM) Eesti-Saksa ettevõtte Selfdiagnostics OÜ käest 5,1 miljoni euro eest kaks miljonit koroona kiirtesti. Algusest peale tabas ministeeriumi kõva kriitika. Hange korraldati mõne päevaga, teistele ettevõtjatele ei pakutud isegi võimalust ning raha, mis ühe testi eest välja käidi, oli kaugelt suurem kui teiste asutuste varasemates samalaadsetes hangetes.

Nüüd selgub, et avalikkuse kriitika oli õigustatud.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99