KOLLEKTSIOON: Kogum nõukaaegseid kujusid Maarjamäe lossi taga. Pilt on tehtud kümmekond aastat tagasi enne Maarjamäe lossi korrastamist.Foto: Heiko Kruusi
Asso Ladva 6. mai 2022 18:45

„Mina olen Narvast pärit ja seal on jõe kaldal üks kole tank, selle toru on veel meie poole kah. Kas see jääbki püsti või saame sellest kunagi lahti?“ küsib Nõo külje all Meeri rahvamajas Helle-Maija Sonn peaminister Kaja Kallaselt.

Ega peaministril olegi sellepeale kohe head vastust võtta. Ta ütleb, et sellised asjad on peamiselt omavalitsuste korraldada, kuid praegune sõjaolukord võib anda võimaluse niisugused memoriaalid ära koristada. Keegi viskab saalist nalja, et vanametalli hinnad on ju praegu kõrgel, seega võiks tanki vanarauaks viia.

Edasi lugemiseks:

Kommentaarid  (2)

Taome oravad atradeks 7. mai 2022 09:39
Leedus eemaldatakse kõik tundmatu sõduri monumendid, kuna tegu pole hauatähiste, vaid punapropagandaga.
Elsa 6. mai 2022 22:00
Monumendid on osa ajaloost ja ajalugu olematuks ei tee. Kui need monumendid väga häirivad võiks neist osa militaarmuuseumidesse anda, või nüüd hävitatakse ja suletakse ka militaarmuuseumid seoses Ukraina sõjaga? Mõisasi küll restaureeritakse, enamasti kuulusid need sakslastele, rõhujatele samuti, võib olla hakkame nüüd mõisasid lammutama.

SISUTURUNDUS