Riho Terras, Jaak Madison.

Foto: Kollaaž (Stanislav Moškov, Vida Press)
Delfi/Ohtuleht.ee 6. mai 2022 11:19

Isamaalasest Euroopa Parlamendi saadik Riho Terras oli kolmapäeval Prantsusmaal Strasbourgis osaline politseiga seotud intsidendis.

Erakond Isamaa teatas pressiteates, et kolmapäeva õhtul, 4. mail kõndis Riho Terras koos Euroopa Parlamendi kolleegide ja töötajatega Strasbourgi kesklinnas. Õhtu lõppes vahejuhtumiga, kuhu oli kaasatud ka kohalik politsei ning esitati etteheiteid mitmete Euroopa Parlamendi liikmete, nende hulgas ka Riho Terrase, vastu.

„Ta keeldus maksmast sissepääsumaksu ja garderoobitasu,“ selgitas Legrand, kuidas intsident algas. „Tema sõber pakkus, et maksab tema asemel, aga ta keeldus. Ta läks väga närvi.“

Klubiomaniku sõnul hakkas saadik uksehoidja nahavärvi kommenteerima, kasutades rassistlike sõnu. „Ta kasutas muu hulgas ka sõna ahv, mind isegi üllatas et ta oskas seda öelda prantsuse keeles,“ märkis klubi juht.

„Esitatud etteheited ja süüdistused on valed ning täiesti alusetud. Seda on kinnitanud ka vahejuhtumi tunnistajaks olnud Hollandi kodakondsusega Euroopa Liidu ametnik. Olen kindel, et õiguskaitseorganid selgitavad välja tõe ning saabub selgus,“ kommenteeris juhtunut Terras.

Edasiste asjaolude ilmnemisel lubas erakond anda täpsustavaid selgitusi.

Reede pärastlõunal Frankfurti kaudu Eestisse saabunud Terras ütles Tallinna lennujaamas ERR-ile, et vahejuhtumi põhjustas asjaolu, et ta tahtis minna koos Jaak Madisoniga ööklubisse, kuhu neid aga mittesobiva riietuse pärast sisse ei lastud. Küsimusele, mis tema riietusel siis viga oli, vastas Terras, et ta ei tea.

Diplomaatiliste allikate väitel üks saadikutest solvas kella 5 paiku varahommikul ööklubi Live Club uksehoidjat ja teine sattus kohale tulnud politseinikega rüselusse.

„Mina ise kutsusin politsei, sest seal oli arusaamatus. Aga see lõppes niimoodi, et mitte mingit rassismiasja seal ei olnud,“ väitis Terras.

Samal teemal

Kommentaarid  (159)

nii on 12. mai 2022 01:53
Tavaline käitumine ja vahejuhtum veidi napsuste meeste poolt. Selliseid sõnelusi ja intsidente ikka juhtub purjakil meestega ja ka naisetega. Ja ei ole vaja alati uskuda, kui teise nahavärviga inimene kedagi süüdistab solvamises rassistliku väljendi kasutamises. See võib olla neil kindla peale kaitse, hoopis enda eksimuste õigustamiseks ja s..takeeramiseks, et neid solvati rassistlikult. Ei mina usu, et meie mehed neid solvasid. Ja ka eurovolinikud on inimesed ja ekslikud. Lahedad napsu ja naljamehed, lasid pingeid välja!
Andres 8. mai 2022 10:54
Kärakavennast pole asja ei tööl ega naiste/meeste juures.
aga 8. mai 2022 12:26
Kes on Madisoni lapse tegelik isa?
Kuule aga 12. mai 2022 04:31
Kas pakud ennast või jäid ise lihtsalt ilma, et nii õel oled?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS