Foto: Kaader videost
Ohtuleht.ee 4. mai 2022 14:21

Riigikogu esimees Jüri Ratas tegi 9. mai eel pöördumise, kus kutsub hoiduma provikatsioonidest.

„Head Eestimaa inimesed!

Sõda ja pingeline aeg soodustab konflikte ja vastuolusid. Ees on ootamas 9. mai, mis arusaadavalt tekitab meie ühiskonnas palju erinevaid emotsioone. Meie kõigi ülesanne on aga säilitada rahu ning seista vastu igasugustele provokatsioonidele, mis võiksid esile kutsuda rahvuste vahelist konflikti. Kui keegi sellise katse teeb, siis palun ärge minge sellega kaasa.

Mälestagem ja lubagem seda päeva mälestada väärikalt. Jätame kõrvale kõik sümbolid ja märgid, mis võivad õhutada vaenu ja seostuda Venemaa Ukraina-vastast agressiooni toetava sümboolikaga.

Kõik, kes soovivad hinges Teises maailmasõjas hukkunute mälestust hoida, saavad viia lilleõie ning mälestada lahkunuid rahumeelselt.

Politsei teeb kõik endast oleneva, et hoida seda päeva turvalisena. Ühtehoidmise väärtust tajume praegu eriti selgelt, oluline on hoida kokku ning vaadata üheskoos tulevikku. See on meie kõigi ühine soov.

Soovin meile kõigile 9. mail ilusat Euroopa päeva!

Samal teemal

Kommentaarid  (122)

Jürkal on veneokupandi väärikus 5. mai 2022 21:48
väärikas okupant eile 15:42 peab ikka eriline t,,.bras olema, et tulla EESTLASTELE moraali lugema. jürka kas sa oled ära unustanud, et tallinna linna lõhkusid peaasjalikult VENELASED. mine jaura oma "väärikusest" parem oma umbkeelsetele putinlastele.
Piuks 5. mai 2022 20:30
Lubame mäletada 9.maid igal võimalikul moel, aga ainult neil, kes sellest ajast veel ise elus on.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS