KOHTUALUNE: Lihula tulistaja Mikk Tarraste kohtuistung Pärnu maakohtus.Foto: Tiina Kõrtsini
Kristjan Väli 29. aprill 2022 18:18

Eesti sai endale juurde 40. eluaegse vangi. „Riigikohtus asja menetlusse võtmata jätmine ei tulnud mulle üllatusena,“ märgib õigusteadlane Jaan Ginter, kelle sõnul mängis rolli Mikk Tarraste päevikumärkmete avaldamine.

Riigikohus ei võtnud Tarraste juhtumit arutamisele, mistõttu otsus jõustus lõplikult – kaks aastat tagasi suvel Pärnumaal süütuid inimesi tapnud 33aastasele Tarrastele on mõistetud eluaegne vangistus. Kas eluaegse vangistuse määramine on viimastel aastatel tavapärane praktika või pigem jäävad säärased kohtuotsused peamiselt minevikku ning me liigume suunas, kus karistused üldiselt nii karmid pole?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

lugeja 30. aprill 2022 10:37
Paraku keerleb õigusteadlaste tähelepanu võimaluse ümber, kuidas teenida kriminaalide pealt suuremat tulu. Kui Tarraste saaks enne välja, on ta kohtusüsteemile konkreetne tuluallikas. Riigikohtu otsus läheb seega vastuollu madalama kvalifikatsiooniga juristide ootustega.
Ah soo, või et kallis. Et siis oleks pidnud toimim 30. aprill 2022 09:39
Ah soo, või et kallis. Et siis oleks pidnud toimima nii, nagu veel "ohtlikumatega" s.o. Vabaduse Platsi ja Haeska küla paljasjalgsetega`?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS