Kõrgete palkade või preemiate poolest paistsid silma (vasakult ülalt) Kaja Kallas, Ulla Ilisson, Kaido Padar, (vasakult alt) Mart Laidmets, Mihhail Kõlvart, Viktor Arhipov, Urmas Klaas, Maris Jesse.

Foto: Kollaaž (2 × Maria Kilk, Merilin Ulm, Tiit Blaat / Ekspress Meedia, Tiina Kõrtsini, Erki Pärnaku, Priit Simson / Ekspress Meedia)
Priit Pärnapuu 29. aprill 2022 10:00

Õhtuleht aitab lugejal interaktiivsete graafikute abil võrrelda ametnike ja asutuste palganumbreid nii omavahel kui ka varasema aastaga. Kes võib rõõmustada üle 7000eurose kuupalga üle? Selguvad ka need ametnikud, kes said mullu kõige kopsakamaid preemiaid, mis küündisid kümnetesse tuhandetesse. Paradoksaalsel kombel on kõrgelt premeeritute seas ridamisi ametnikke, kes skandaalide saatel ametist lahkusid: näiteks keskkonnaameti peadirektor Riho Kuppart ja minister Mailis Repsi tegemistele läbi sõrmede vaadanud kantsler Mart Laidmets.

Rahandusministeerium avaldas 11 012 riigiametniku ja 3221 kohaliku omavalitsuse ametniku põhipalga suuruse 1. aprilli seisuga ning 13 042 riigiametniku ja 3799 kohaliku omavalitsuse ametniku kogupalga, mida nad said möödunud aastal. Palgaandmed on nimelised!

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad