KINDLUSES: Tallinna Paekaare lasteaia katusel on kajakas leidnud endale turvalise tuulevaikse pesakoha ja poetanud pessa mitu muna. Lasteaiarahvale tähendab see, et järgmised kuud tulevad pinevad.

Foto: Brandon Teder
Marvel Riik 28. aprill 2022 15:44

„Mind hämmastab, et keskkonnakaitse pigem kaitseb kajakaid, keda on Tallinna kohal väga palju, kui lapsi, keda me tegelikult peaksime turvama ja hoidma,“ räägib Tallinna Paekaare lasteaia direktor Piret Kütt. Kevadel tuleb seal jälgida katusel pesitsevat linnuemmet, kes võib kaitserefleksist pikeerida lasteaiaperet. Keskkonnaamet praegu munaga pesa liigutada ei luba. Iseasi, et parema ennetuse puhul poleks pesa katusele üldse tekkinud.

Tallinna Paekaare lasteaed on õnnistatud kenakese lameda katusega, mida on mitu aastat noolinud kriiskavad rannikulinnud. Viimastel aastatel on kajakate vallutusretked lasteasutusele olnud edukad: pesad ja munad on oma koha leidnud. Ühtlasi tähendab see, et kajakate selja taga seisab sisuliselt vanajumal ise: keskkonnaamet ei luba munade või poegadega pesi eemaldada.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

st.et 29. aprill 2022 13:33
need linnud on nii kohutavad eelmine aasta kui tööle sai minna nad kogu aeg ründasid ainuke võimalus oli kasutada vihmavarju,et neid eemale tõrjuda arvata võib,et see aasta kordub kõik uuesti
Austin ja Blinken 28. aprill 2022 22:50
müüvad isegi ilma küsimata kajakate hävitamiseks raskerelvastust. Samuti käivitab NATO artikkel 5-e. Ärge muretsege.

SISUTURUNDUS