RMK LAGERAIELANK HIIUMAAL: Metsaülemad, kes kunagi otsustasid, kes nende piirkonnas raiuvad, peavad nüüd pigem ohjeldama rahulolematuid kohalikke elanikke.

Foto: Kollaaž (Tiina Kõrtsini / Pixabay)
Nils Niitra 26. aprill 2022 07:15

Riigimetsas toimetavate metsaülemate elu on muutunud viimaste aastakümnetega nii salapäraseks, et ehkki ainuüksi viiele kuulub kokku üle 700 hektari maad, ei tohi me nende nimesid avaldada.

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) metsaülemad on ostnud aastakümnetega eraisikutelt ja metsafirmadelt kokku tohutu maa-ala, lisaks sellele on mõnigi olnud läinud kümnendi algul kibe käsi riigilt maade erastamises. Võtame alustuseks metsaülema number üks – talle kuulub kokku 33 kinnistut kogupindalaga üle 240 hektari ehk 2,4 ruutkilomeetri. Võrdluseks – eraisikuile kuuluva metsamaa keskmine pindala jääb Eestis 6-7 hektari vahemikku. „Ühe“ kinnistute puhul on valdavas osas tegu ühisvaraga, sest suurem jagu neist on soetatud abielu jooksul abikaasaga, kes töötab muide samuti RMKs.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (12)

vaatleja 27. aprill 2022 13:01
Need on ju variisikud. Meil ennemgi teatud riigifirmasid selliste variisikute kaudu müüdud. Ise peavad nad ennast ärimeesteks. Esimene mida metsamajanduse süsteemis tegema hakati oli metsavahtide ja metsnike kaotamine. Nõuka ajal sa ei saanud metsas saagigi käima tõmmata, kui mehed olid platsis. Peale seda tuligi suur metsavarguste laine. Kummaline, et hr Kranich sõna võtab. Ta oli ju esimene "erastamisega" tegelema hakkas.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS