COOP | Video: Hannes Dreimanis 21. aprill 2022 15:48

„Mulle öeldi, et kõikide väikeste auhindade osas on juba ära helistatud ja mõtlesin, et misasja – kas ma võitsin televiisori? Kui aga teatati, et olen hoopis võitnud Rav4, peaauhinna, küsisin ma, et mis te teete nalja või? Mulle ei jõudnudki uudis reaalselt sel hetkel kohale. Värisesin üle keha ja mõtlesin – see ei ole võimalik. Et nii väikesesse kohta tuleb see võit... ja mulle?“ meenutab Coopi autoloosi võitja Ursula Vahtra (41) telefonikõnet, milles anti teada, et just tema on uhiuue Toyota Rav4 omanik.

Esimesena andis Ursula uudisest teada oma abikaasale, kes oli asja osas parajalt skeptiline. „Abikaasa arvas, et see oli tüngakõne. Aga no kui see tõesti oli tüngakõne, siis seda tehti väga hästi. Ma sisimas lootsin ikka, et see on tõsi,“ tunnistab Ursula. Kõige rohkem meeldis talle aga vanema poja reaktsioon. „Ütlesin talle, et tead, ema võitis auto. Ta küsis, et mis auto, kas tõesti Coopi auto? Päriselt? Tema vist küll uskus kohe ning tema emotsioonid olid kõige vingemad.“

Mis puutub Ursulasse endasse, siis ei usugi ta päriselt, et Toyota on nüüd tema oma. „Kui koju sõidan ja pargin hoovi, siis võib-olla jõuab kohale,“ nendib ta.

Lootis uut Toyotat oma kodumaja ees näha

Ursula oli Coop Lotoga kursis, kuid üleliia teemasse süvenenud polnud. Kampaania kohta luges ta aga veebist. „Coopi lehel jäi see kampaania silma ning lasin auhinnad, kaasa arvatud auto, silme eest läbi. Mõtlesin, et need on väga ägedad ja liitun siis ka. Käin ju nagunii siin poes ja olen püsiklient,“ meenutab naine.

Uut Toyota Rav4 oli Ursula ennegi imetlusega vaadanud – nimelt seisis sõiduk autoloosi möödunud hooajal mõnda aega Tõrva Tikste Konsumi ees. „Iga kord poest koju minnes ütlesin abikaasale, et appi, kui ilus auto – miks see ei võiks meie hoovis seista?“ muigab ta ning teab kindlalt: „See auto tuli koju. Ta käis korra ära ja tuli minu juurde ikka tagasi.“

Et niisugune võit kunagi päriselt võiks aset leida, Ursula siiski ei uskunud. Erilist loosiõnne pole tal olnud – ainult mõned eurod kraabitavate lotopiletitega ning krooniajal Bingo Loto diagonaalide mängus. „Võit minule? Coopist üle tee? Nii väikesesse kohta nagu Tõrva? Isegi kui see loos oleks olnud ainult Tõrva piires, olnuks nii väike protsent võita!“ õhkab Ursula.

Võib öelda, et auto tuli peresse vägagi õigel ajal – just päev enne tema 21. pulma-aastapäeva. „Nii et Coop tegi meile tegelikult aastapäevakingituse. 19. aprillil saime auto, 20. aprill on pulma-aastapäev, meil täitub 21 aastat ja see on 2022. aastal. Niisugune numbrikombinatsioon,“ seletab Ursula.

Kodumaja asub Coopi kauplusest üle tee

Kogu loo teeb eriti vahvaks see, et Ursula tõepoolest elabki Tõrva Konsumist üle tee ning näeb kauplust aknast. Nii pole ka imestada, et Ursula käib Coopis poodlemas iga päev! Et pere on viieliikmeline, siis kulub toitu ka üsna palju. Ursulal ja tema abikaasal on 13- ja 18-aastased pojad ning 20-aastane tütar. Viimane on nüüdseks juba oma elu peal.

„Vahepeal on nii, et toit on juba pliidil ja avastan, et mõnda koostisosa pole – siis palungi, poja, palun käi kiirelt poes ära,“ avaldab Ursula, kes vaaritab meeleldi perele head-paremat. „Ma teen ise isegi leiba ja saia – me pole vist leiba ja saia mitu kuud poest ostnud. Perele väga maitseb ja nõutakse aina veel. Teinekord juhtub nii, et kui soe sai valmis saab, süüakse kohe ära ja järgmisel päeval tuleb teha uus ports.“

Kuigi Tõrvas on mitmeid poode, on Tikste Konsum siiski Ursula lemmik. „Siin on nii avar ning käruga lihtne liigelda, meile väga meeldib! Hinnad on samuti väga head – eriti, kui omad Säästukaart Pluss kaarti. Mul endal on ka Coop Panga pangakaart ning tegin need samad kaardid ka oma lastele, et saaks paremaid soodustusi. Meil läks ühe Säästukaart Plussi jagamine keeruliseks,“ räägib Ursula.

Auto on igapäevaselt vajalik

Kuigi pere kauplusesse autoga sõitma ei pea, siis neljarattaline on nende jaoks küll hädavajalik. „Me mõlemad mehega töötame kodust kaugemal. Ei kujuta ette, et bussiga peaks sinna sõitma – minu töögraafikuga bussiajad ei ühti. Pigem peaks kerjama, et keegi sind tööle viiks ja tagasi tooks,“ kõneleb ta.

Praegu on peres kaks autot, kuid hiljuti tekkis mõte soetada ka kolmas, millega saaks vanem poeg liigelda. Poiss saab peagi autojuhiload kätte, jäänud on vaid ARKi sõit. „Poeg käib kutsekoolis ning veame teda igal pühapäeval Tartusse – see asub 70 kilomeetri kaugusel. Seepärast vaatasimegi talle oma autot, et ta saaks ise sõita,“ selgitab Ursula. Loomulikult hakkab poeg edaspidi sõitma vanema autoga – uut Toyotat veel kogenematule juhile anda ei julge. „Las ta kogub natuke sõidukogemust,“ leiab Ursula.

Rääkides uuest Toyotast, siis on Ursula lausa vaimustuses ning kinnitab: „Mulle meeldib selle juures kõik!“ See on ka esimene täiesti uus auto, mis nende peresse on jõudnud.

Kuidas aga autovõitu tähistada? „Kõigepealt tuleb auto šampusega üle kallata! Külla tulevad ka õed ja lähemad sugulased – kõik tahavad ju autot näha!“ teatab Ursula

Kuidas Coop Lotos osaleda?

Coopi kliendikaardi omanikuna saad nüüd valida, kas koguda oma ostudelt lotopileteid või boonusraha. Vastava valiku saad mugavalt teha kliendiportaalis või Coopi kaupluse kassas. Oma valikut ei pea igakuiselt uuendama, kuid soovi korral saad seda igal ajal muuta.

Coop Loto loosimistes osalemiseks registreeri Coopi kauplustest või e-poest oste tehes Coopi kliendikaart, milleks on Säästukaart, Säästukaart Pluss või Coop Panga maksekaart. Iga 10 euro suurune ost = vähemalt 1 lotopilet (sõltuvalt boonustasemest).

Coop Loto auhinnad loositakse välja eelmisel kuul kogunenud lotopiletite vahel hiljemalt järgmise kuu 10. kuupäevaks. Loosimise tulemused avaldatakse Coopi kodulehel ja Coop Eesti Facebooki lehel. Iga kuu loositakse välja elektriratas Amplerilt, teler Samsung 55" QLED, robottolmuimeja Electrolux, espressomasin Saeco GranAroma, kuumaõhufritüür Tefal, reisivautšer Reisieksperdilt puhkuseks Eestis (väärtusega 1500 eurot), Coopi kinkekaardid ning loomulikult peaauhind TOYOTA RAV4 Hybrid – jah, iga kuu ja päriseks!