Kert Kingo, endine IT-minister.Foto: Teet Malsroos
Risto Berendson 18. aprill 2022 20:55

Õhtuleht avastas riigikogu kuluhüvitisi uurides EKRE saadikust eksministri Kert Kingo kahtlaselt sarnased advokaadibüroo arved. Neli arvet, summas ligi 6000 eurot. Politsei ja advokatuuri aukohus peavad nüüd välja selgitama, kas parlamendisaadik võis kasutada kuluhüvitisi hoopis võõraste inimeste kohtukulude tasumiseks.

On 1. detsember 2021. EKRE ekspoliitik Tartust Mareh Kalda kirjutab suhtekorraldajale Viive Aasmale advokaadibüroole tehtud maksetest. See on üllatav dialoog, sest sel hetkel peaksid vestluskaaslased tegelikult olema justkui teine teisel pool rindejoont.

Aasma nimelt on kaevanud Kalda kohtusse enda Facebookis solvamise eest. Kui aga ilmus uudis, et Kalda on EKREst pettununa lahkunud, asus kunagise IT-ministri Kert Kingo toonane nõunik Aasma uurima, kas tema advokaadiarveid tasub hoopis Kingo.

Kalda oli kuuldust selgelt õhevil: „See oleks suurepärane, kui Teil õnnestuks ta selliselt teolt tabada/.../ Tema pärast olen mina kohtu all – kuna ta kirjutas messengeris ette, mida ma Teie lehele postitaksin, väites, et ta ise ei saa seda teha.“

Ka viis päeva hiljem oli Kalda arvamusel, et tema advokaadiarvetega seonduv on pettus. „Ta ei ole mulle siiani ühtegi arvet esitanud. /.../ Alguses ma Kingo käsul digiallkirjastasin lepingu. Ta ütles mulle, et allkirjasta leping ära, et tema ise maksab kõik kulud.“

Siin ongi loo puänt.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99