Mariupolis asuv tehasekompleks laiub 11 ruutkilomeetri suurusel alal. Ukraina sõdurid oskavad sellist lahinguvälja ilmselt hästi oma huvides ära kasutada.

Foto: Kollaaž (2 x Vida Press, Reuters/Scanpix)
Aare Kartau 18. aprill 2022 16:39

Mariupoli kaitsjad on koondunud linnas asuvasse Azovstali raua- ja terasetehasesse. Hiiglasliku kompleksi – mis on omataoliste seas Euroopa üks suuremaid – all paikneb suur koridoride ja ruumide võrgustik, mida on peetud lausa maa-aluseks linnaks. Hiiglasliku metallurgiatehase vallutamine annaks okupantidele kontrolli kogu Mariupoli üle, ent ülesanne pole sugugi lihtne.

Hiiglaslik kompleks laiub 11 ruutkilomeetri suurusel alal – metallurgiatehas on otsekui „linn linnas“, kus 13 suure tootmistsehhi kõrval asub ohtralt abihooneid ja teid. Azovstal on linna kaitsvate ukrainlaste viimaseks kantsiks. Ent ka see on saanud Vene vägede rünnakute käigus (sarnaselt ülejäänud Mariupolile) tugevalt kahjustada ning muutunud oma algset eesmärki [metallurgiatööstust] arvestades kasutuskõlbmatuks. Sellele vaatamata on tegemist praeguseid olusid arvestades hea vastupanupunktiga. 

Ukraina sõdurid oskavad sellist lahinguvälja ilmselt hästi oma huvides ära kasutada.

Edasi lugemiseks: