Deluxewine 27. aprill 2022 09:19

Kevad on saabunud ning üheskoos sellega hakkavad inimesed üha enam vaba aega väljas veetma. Üks tegevus, mida juba esimeste päikesekiirtega üsna palju ette võetakse, on grillipidude korraldamine. Aprill on ka aeg, mil tähistab oma teist sünnipäeva armastatud veinipood Deluxewine, mis asub Tallinnas aadressil Roosikrantsi 11.

Selleks, et oma grillipeole hea toidu kõrvale kvaliteetne vein leida, tasub astuda läbi Deluxewine’i poest. Kui soovid eriti hea hinnaga veini soetada, siis tule poe sünnipäevale, mis toimub 23. aprillil. Sünnipäeva puhul on kõik veinid lausa 15% soodsamad! Kui sul ei õnnestu õigel päeval kohale tulla, siis tutvu Deluxewine’i e-poega– sealt leiad valiku ligi 3000 veinist, lisaks sellele likööri, õlut, siidrit ja palju muud. On olemas ka gurmeesnäkid ja magusad tooted. Veine saad tellida nii kulleriga kui ka pakiautomaadi kaudu.

Et oskaksid saabuvatel grillipidudel valida, missuguse grillitoidu juurde milline vein sobib, annab Deluxewine’i asutaja ja pikaaegne sommeljee Veronika Malõškina selles osas nõu.

Nagu mainitud, siis kõige klassikalisem on liha grillimine – olgu see siis veise- või sealiha. Kuna loomalihast valmivad üsna tummised ja pigem raskemad toidud, siis passivad nende juurde punased veinid. Saabki öelda, et mida toekama konsistentsiga on liha, seda rammusama ja täidlasema iseloomuga võiks olla vein. Üheks sobivaks variandiks liha kõrvale juua on Itaalia kuiv punane vein Vigneti del Salento I Muri Primitivo Puglia, mis on maitselt täidlane ja meeldiva pika järelmaitsega. Klaasike punast veini teeb ka tervisele head, kahandades veres kahjuliku kolesterooli taset ja aitab vältida veresoonte lupjumist.

Kes tahavad suvisel ajal saledat joont hoida, eelistavad kindlasti veidi kergemat grillimist. Selleks on ideaalne kanaliha. Kui ühelt poolt valmib see grillil veiselihast tunduvalt lühema ajaga, siis teisalt on see ka kiiremini seeditav. Kuigi linnuliha kõrvale veini valimisel võib mängida rolli, kui rammusas marinaadis on liha hoitud, siis pigem passib just valge vein. Proovida võib näiteks Itaalia valget veini Piccini Pinot Grigio Delle Venezie, mis on meeldivalt pehme mekiga.

Kes armastab grillida kala, võiks eelistada toidu kõrvale mõnda valget puuviljast veini. Kala kõrvale sobib ideaalselt eelpool mainitud Pinot Grigio, kuid proovida võib ka hoopis roosat veini – näiteks Alie Frescobadi, mis on pehme ja puhta maitsega ning puuviljaste-mineraalsete aktsentidega pikas järelmaitses. Selle lõhnas on aga tunda virsikut, õuna ja melonit.

Mis puutub grillitud juustu, köögiviljadesse ja seentesse, siis võiks eelistada valget veini või hoopis vahuveini. Suvisel ajal on väga populaarsed valikud Calvet Cremant de Bordeaux Brut valge ja roosa vahuvein. Need on ka ideaalsed soojal kevad- või suveõhtul terrassil istudes niisama rüübata.

Tule ja tutvu Deluxewine'i veinivalikuga Tallinnas aadressil Roosikrantsi 11 asuvas veinipoes ning astu kindlasti läbi ka 23. aprillil kaupluse sünnipäeval. Veel suurema valiku leiad loomulikult Deluxewine'i e-poest.

Tähelepanu, tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.