SUURHAIGLAS TEHTUD VIGA MAKSIS ELU: „Kahjuks tõestas juhtunu, et arstid järgisid pimesi protokolli, jättes arvestamata patsiendi kaebused ja sümptomid. Arstid ei kahtlustanud kordagi, et analüüside andmed võisid olla valed,“ ütleb ema kaotanud tütar. Foto on illustratiivne.

Foto: Stanislav Moškov
Liina Hallik 11. aprill 2022 14:25

Tartu ülikooli kliinikumis mullu suvel vähki surnud naine kaotas oma elu labori eksimuse tõttu, otsustas ravivigade komisjon. „Arstid ei kahtlustanud kordagi, et analüüside andmed võisid olla valed. Ema kaebused ja sümptomid jäeti arvestamata,” ohkab tütar.

Tervishoiuteenuste kvaliteedi ekspertkomisjoni otsusel ei vastanud patsiendile osutatud tervishoiuteenus vähemalt arstiteaduse üldisele tasemele – laboratooriumi viga ei võimaldanud raviarstidel patsiendi haigusseisundit korrektselt diagnoosida ja õigeaegselt ravi alustada. 

Komisjoni esimees Marika Väli avaldas komisjoni istungil lootust, et osapooled saavutavad kohtuvälise kokkuleppe. Võimalikuks kohtuvaidluseks suurhaiglaga on lähedased palganud Lextali vandeadvokaadi Olavi-Jüri Luige. „Senini ei ole TÜ Kliinikum paraku kannatanu poolsele pretensioonile sisuliselt vastanud. Kannatanu esindajana loodan, et TÜ Kliinikum leiab mahti asja lahendada kohtuväliselt.”

Surmav viga tekkis uue seadme vigasest seadistamisest, mille tulemusel erinesid analüüsitulemused tuhandekordselt. Kuidas sai see küll juhtuda?

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
  • võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99