VAIMUSTUS: Nägemispuude tõttu Mari-Liis (33) oma tööde vilju ei näe. Sellegipoolest teeks ta keraamikat iga päev, kui see oleks vaid võimalik.

Foto: Martin Ahven
Kadri Kuulpak 31. märts 2022 13:25

„Uhke on öelda, et lähen tööle. See on nii suur asi!“ räägib Mari-Liis, kelle sõrmede all valmivad kaunid saviesemed. Oma töö vilju Mari-Liis ise kunagi ei näe. Ta on nägemispuudega. Peagi lõppevad aga eurorahad, mis on võimaldanud erivajadusega inimestel tööl käia ning Mari-Liisi ja tema saatusekaaslasi ähvardab tööta jäämine.

Põhja-Eesti Pimedate ühingus käib tööl – täpsemini pikaajalisel kaitstud tööl – 27 inimest. See on spetsiaalne võimalus erivajadustega inimestele, mida seni on rahastanud Euroopa Liit. Eurorahad on aga otsa lõppemas. „Meil on leping aasta lõpuni, mis edasi saab, ei tea,“ nendib ühingu aseesimees Janne Jerva. „Nad jäävad kõik töötuks.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

e. 1. aprill 2022 12:03
Kui hästi järele mõelda, oli nõukogude ajal kõik töö 'kaitstud töö'. Punast propagandat välja arvates peaks iga riigi ülesanne olema eelkõige oma kodanikele väärika teenimisvõimaluse tagamine. Meie vaegnägijate turuväärtusliku töö teevad praegu ära Aasia nobenäpud. Kui tahta midagi muuta, peaks muutma sügavamalt, kogu riigi olemuses.
See 31. märts 2022 19:01
ju meie riik,olge mureta ,hullemad ajad on alles ees.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS