LAENUVÕTJA: Kaitseväelane Tanel Leetna võttis panga asemel laenu hoopis militaarvarustuse hankimisega tegelevalt firmalt Bristol Trust. Foto pärineb aastast 2017, kui Leetna oli Eesti mereväe lipulaeva Admiral Cowani komandör.

Foto: Heiko Kruusi
Kadri Kuulpak, Priit Pärnapuu 6. aprill 2022 18:15

Õhtulehe käsutuses on laenuleping 30 000 eurole, mis on sõlmitud kaitseväe peastaabi planeerimisosakonna töötaja ja kaitseväele sõjavarustust tarniva ettevõtte vahel. Riigiprokuratuuri sõnul toob selline suhe kaasa korruptsiooniohu. Laenaja ise seletab, et ettevõtte omanik on tema koolivend ja hea sõber.

Laenu saaja töötas kaitseväe peastaabi J5 ehk analüüsi- ja planeerimisosakonnas. Riigi Teataja kohaselt tegeleb J5 osakond muuhulgas võimenõuete määramisega kaitseväes ja kaitseliidus ning pikaajaliste ja keskpikkade arengukavade ja plaanide koostamisega kaitseväele. Lühidalt öeldes planeerib J5 kaitsevõimeid. Kuidas on võimalik, et nii tundliku osakonna töötaja peab mõistlikuks võtta laenu relvafirmalt, keda seob Eesti riigikaitsega üle 100 miljoni euro eest hankeid?

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99