Eesti uudised

Pikad järjekorrad ka kodanikele. Tallinnas on ajad juuni lõpuni otsas!

Esimesed Eestisse saabunud sõjapõgenikud on nüüdseks hammasrataste vahel: „Neile ei olnud kohe mingit infot anda.“ (11)

LISA KOMMENTAAR

Lea 24. märts 2022 10:46
Pole ka asi korraldatud, et millises maapiirkonnad on pakkuda elamispindu ja millist tööd. Ootan siiani vaba korteriga sõjapõgenikke, kohalikule omavalitsusele olen endast teada andnud.
Lea 24. märts 2022 10:42
Minul hoopis see probleem, et ootan juba kuu aega maapiirkonnas pakkudes põgenikele korterit, olen endast teada andnud kohalikule omavalitsusele, aga põgenikke pole ja korter seisab tühjalt.Kas asi võib olla töökohtades, et neid maal vähe saada, kuigi põgenikud on küll nõus lautadesse tööle minema ja põllu peale kartuleid maha panema , ka kauplused ootavad teenindajaid ja pagaritöökojad leivaküpsetajaid. Järelikult puudub info maapiirkonades pakutavate elamispindade ja töökohtade kohta.
v 24. märts 2022 05:26
Selge see,et mingid piirid tulevad ette riigil nende sõjapõgenejatega.Kas me oleme valimis neile ka vastavat elamis tingimusi andma.Või võtame üle oma riigi võimete mille eest ka tuleb neid kohelda kui sõjapõgenike.Ei kujuta ette kui pole elamis võimalust kus kõik on näiteks kusagil spordisaalis Aasta ja enamgi veel.Reformierakonna valitsemisega tulgu kõik arvestamata tingimustega mis neil peaks olema.Samuti tööd pole isegi kõigile jne.Reformierakond ise nii ihne selle riigi rahaga ,et kole kohe ja omad inimesed kannatavad praegugi mis siis veel sõjapõgenikest rääkida.

Luise 23. märts 2022 23:15
Kas me nüüd asja liiga suureliselt ei võta? Nimisõna sõjapõgenik tähendus on sõjast pääsenu. Tuba on soe ja pomme ei saja. Keldris ei pea peituma. Mumeelest ei saagi ju asuda nõudma kohe ja kohe nüüd sama elu jätkumist. Me ei ole hiljaks jäänud, tegemata jätnud jne tobedaid süüditusi enestele jagama Küll aeg annab arutust kes jääb kuhu, kes saab kuhu ja millese suuna võtab. Võib-olla on sõda 3päeva pärast läbi ja pered tahavad taas kodumaal kokku saada. Aga siin rutuga tööle suunatud loovad kollapsi just tööle saadud süsteemis. Paariks kuuks teotus- siis vaatab kuhu antud olukord suundub.
Eriti see viimane rida- peab neile maksma vähemalt Eesti keskmist palka. 23. märts 2022 19:52
Tööandjad omakorda kurdavad, et ukrainlased kandideerivad küll tööle, kuid suuremal enamikul neist ei ole ajutist kaitset ehk neid saab palgata kõigest hooajaliseks tööjõuks või peab neile maksma vähemalt Eesti keskmist palka. Ja nii see seaduslik orjapidamine alguse saab!
Kurjaks teeb. 23. märts 2022 19:41
Riik oleks pidanud organiseerima põgenike taotluste vastuvõtmise riigi kodanikest eraldi, mitte ühtse järjekorrana. Mina, kelle ID-kaart lõppeb suvel ja kes on sellega varakult juba tegelema hakanud, ehk siis soovinud endale aega broneerida, lihtsalt ei saa seda aega. Kõik ajad juuni lõpuni, ehk siis hetkel ette antud kalender, on täis. Miks pean mina kannatama ja ilma kehtiva dokumendita jääma põhjusel, et riik on endale ülejõu käiva kohustuse võtnud? Ma ei leia, et pean kaotama tööpäeva ja seeläbi raha, et minna 8-ks tunniks elavasse järjekorda, kus ma sel päeval löögile saada ei pruugigi.
I. 23. märts 2022 22:38
Ära hädalda. Mina käisin 8. märtsil ja 18. märtsil olid dokumendid juba valmis. Teed va pildi ja jätad sõrmejäljed, taotluse teed internetis ning keegi ei käsi Sul seal järjekorras oodata.
I. - le 24. märts 2022 12:25
A muidu pildid tehti ja sõrmejäljed võeti sinult ilma järjekorrata või, koomik? PPA infotelefonil helistades tunnistatakse muret, et aega saada on võimatu. Miks peaks inimene tunde ja tunde sabas seismiseks vaba päeva võtma ja perele teenitavat raha sellega kaotama, kui on loodud võimalus aeg broneerida ja sel moel oma dokumendid minimaalse ajakuluga korda ajada? Suur põgenikeimetlus ei tohiks ruineerida riigi kodanike igapäevaelu.
I. 24. märts 2022 15:52
3 inimest oli ees, kabiine mitu, mingit järjekorda polnud. Vaata iseendale näkku, kui koomikut otsid!
Kai 23. märts 2022 19:23
Olukord on uus ja julm, kedagi ei saa aitamises süüdistada, kuna puudub kogemus. Peaasi, et ka aitajad ise ei murduks.
tere 23. märts 2022 18:33
Kas see Pagulasabi ka midagi teeb või piirdus tema "töö" bussidega siiaveos?