SOOV ENNAST TEOSTADA: Igaüks meist – nii ka teatud eripäradega inimesed – tahavad päevi sisukalt veeta. Riigi otsused on aga viimas olukorrani, kus paljudel psüühilise erivajadusega inimestel kaob võimalus ennast teostada ja raha teenida.

Foto: Stanislav Moshkov
Eesti uudised
25. märts 2022 22:00

MEID POLE ENAM KELLELEGI VAJA! Psüühilise erivajadusega inimesed jäävad tööta. Aigi: „Minusugused praagitakse välja – valitakse ikka tervemad!“ (4)

Aare nädalavahetused kulgevad igavalt. Mees unistab töönädalast, kui saab minna koormaaluseid algosadeks lammutama. Aare tööviljadest valmivad kevaditi lillekastid. Teda ähvardab aga peagi palgata jäämine proosalisel põhjusel – eurorahad saavad nimelt otsa. Aare on psüühilise erivajadusega inimene.

Indrek Linnuste hakkas psüühilise erivajadusega inimestele tööd pakkuma kümme aastat tagasi. Amanita töökeskus Pärnus pakub tegevust üle poolesajale inimesele. Osad käivad kojameheks või koristajaks. Osad teevad puidujääkidest linnumaju, prügi- ja lillekaste. „Mind käivitab see, kui on mingi vaakum – miski, mida keegi ei tee,“ sõnab Linnuste.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99