COOP | Sisuturundus
18. märts 2022 14:29

UUS HOOAEG! | VIDEO | Coopi klient läks poodi ning ootamatult kingiti talle seal uus Toyota: see autovõit oli küll kümnesse!

„Ma ei tea, kas minu kehakeelest on emotsiooni üldse võimalik välja lugeda. Ma olen ise küll hästi rahulik – üllataval kombel. Võib-olla ma lihtsalt ei usu veel? Eks see jõuab alles tundidega kohale, et olen auto võitnud,“ kõneleb Coopi autoloosis uhiuue Toyota Rav4 Hybridi võitnud Ülle Laast (61) veerandtund pärast ootamatu uudise kuulda saamist.

Uudis oli tõepoolest ootamatu, sest Ülle polnud kursis, et Koeru Konsumi ette kogunenud inimesed ootavad just teda. Coopi esindaja oli üllatuse kokku leppinud Ülle tütre Sirlyga, kes meelitas ema kodust välja, et minna fotosessioonile. Enne seda oli aga vaja korra Konsumi juures ära käia…

Kui Ülle autovõidust teada sai, oli ta parajalt šokeeritud ning suutis vaid öelda: „Oi, tänan.“

Ülle tütar hoidis uudist terve nädala salajas

Ülle tütar Sirly pidi suurt uudist vaka all hoidma terve nädala ja see oli tema enda sõnul päris keeruline. „Kui ema elab kõrvalmajas ja sa käid iga päev tema juures, siis muidugi oleks tahtnud kohe välja rääkida. Kes ikka suudab nii rahulik olla, kui sees keerab,“ naerab Sirly ise.

Samas polnud Üllel põhjust kahtlustada, et tema eest midagi varjatakse. „Ma küll ei saanud aru, et ta oleks mingisugust saladust tahtnud välja näidata. Ju ta oskab oma ema üllatada,“ nendib võitja ning lisab: „Olen talle väga tänulik selle üllatusmomendi eest, mille ta mulle jättis.“

Sirly sõnul ütles Ülle Konsumi ees uut Toyotat nähes, et tema auto läheb jälle kellelegi teisele… Ülle jääb seepeale tagasihoidlikuks ja kinnitab, et viskas lihtsalt nalja. „Ma vaatasin, et keegi õnnelik on midagi võitnud – aga et see õnnelik sattusin mina olema, selle peale küll poleks tulnud.“

Coop Lotost ja selle raames toimuvast autoloosist oli Ülle täiesti teadlik. „Ma internetist vaatasin, et boonuspunktidega on võimalik autoloosis osaleda ja siis käis peast läbi mõte, et miks ka mitte. Et äkki õnn naeratab mulle. Ma küll eriti ei lootnud, aga siin ta nüüd on,“ räägib ta. Varasemalt pole erilist loosiõnne olnud ning suuremaid võite pole perre tulnud. „Pigem väikesed summad Bingo Loto ja kraapimisloteriiga,“ lausub ta. Huvitaval kombel plaanis Ülle alles paar päeva tagasi mõne lotopileti osta, kuid siis tundis, et pole õige moment. Võib-olla ta sisimas teadis juba, et midagi hoopis suuremat on tulekul?

Maal elades on auto olemasolu vajalik

Ülle elab Coopi poest kümne kilomeetri kaugusel ning käib kaupluses umbes korra nädalas. Kuigi aeg-ajalt väisab ta ka teisi Koeru poode, on põhiostudeks parim koht just Coop. „Tuleb lihtsalt vaadata, kus mida pakutakse, sest kaubad ja hinnad on erinevad. Mul on Coopi pangakaart ning siin on päris palju sooduspakkumisi ja saan ka boonuspunkte kasutada. Näiteks võtan Coopist tavaliselt puuviljad, sest muudes Koeru poodides nii suurt valikut ei ole,“ seletab Ülle. Alati jõuavad ostukorvi banaanid ning eestimaine kurk, mis on Coopis tunduvalt parem kui muudes kauplustes.

Coopi puhul kiidab Ülle ka avarust – et kauplus on suur, on seal mugav käruga ringi liikuda.

Kuna Ülle elab poest piisavalt kaugel, on sõiduvahend tema jaoks hädavajalik. „Maainimene ilma autota ei saagi,“ tõdeb ta. Matusebüroo omanikul Üllel on kasutada tööautod, kuid juba mõnda aega oli ta mõelnud, et äkki peaks ka ühe tavalise sõiduki soetama. „Taolisi kasutatud autosid olen portaalidest juba täitsa pikalt vaadanud, aga midagi pole välja valinud. Päris uhiuut autot ei ole mul aga kunagi enne olnud,“ kõneleb Ülle.

Toyota Rav4 puhul meeldib võitjale, et see on hübriid ning sel on mitmekülgsed kütuse kasutusvõimalused. Kuigi Ülle kinnitab, et mõtleb alati oma käigud hästi läbi ning mõttetuid sõite ei tee, siis praeguste hinnatõusude valguses on hübriid siiski kasulik valik. „Ja minu meelest on sellel autol ka väga kena välimus. Uue auto lõhn on samuti teistsugune. Vana autot võid seest kemikaalidega puhastada, aga külge jääb ikka kemikaalilõhn,“ mõtiskleb ta.

„See autovõit oli küll kümnesse!“ õhkab Ülle.

Autovõitu tähistatakse koogi ja kohviga

Ülle on elanud peaaegu terve elu Koerus ning ta on sellega väga rahul. „Minu meelest on Koeru hea koht, kus elada – eriti, kui see on nii omaseks saanud. Olen siin sündinud ja kasvanud ning kogu tutvusringkond on siin. Mida väiksem kogukond, seda rahulikum elu on. Inimesed oskavad üksteist hoida ning teineteisest ei sõideta üle,“ arutleb ta.

Ka Ülle täiskasvanud lapsed ei ole kodust kaugele lennanud – üks tütar elab kõrvalmajas ja poeg kilomeetri kaugusel, ainult vanem tütar pesitseb veidi kaugemal Raplamaal. „Nad on mul tublid!“ teatab Ülle uhkelt. Muuseas, ta on nüüdseks ka seitsmekordne vanaema.

Autovõitu on plaanis tähistada väikestviisi ning lauale pannakse kindlasti kook ja kohv. Seda aga ilmselt nädalavahetusel, et kõik lapsed saaksid tulla külla ja autot imetleda.

Kuidas Coop Lotos osaleda?

Coopi kliendikaardi omanikuna saad nüüd valida, kas koguda oma ostudelt lotopileteid või boonusraha. Vastava valiku saad mugavalt teha kliendiportaalis või Coopi kaupluse kassas. Oma valikut ei pea igakuiselt uuendama, kuid soovi korral saad seda igal ajal muuta.

Coop Loto loosimistes osalemiseks registreeri Coopi kauplustest või e-poest oste tehes Coopi kliendikaart, milleks on Säästukaart, Säästukaart Pluss või Coop Panga maksekaart. Iga 10 euro suurune ost = vähemalt 1 lotopilet (sõltuvalt boonustasemest).

Coop Loto auhinnad loositakse välja eelmisel kuul kogunenud lotopiletite vahel hiljemalt järgmise kuu 10. kuupäevaks. Loosimise tulemused avaldatakse Coopi kodulehel ja Coop Eesti Facebooki lehel. Iga kuu loositakse välja elektriratas Amplerilt, teler Samsung 55" QLED, robottolmuimeja Electrolux, espressomasin Saeco GranAroma, kuumaõhufritüür Tefal, reisivautšer Reisieksperdilt puhkuseks Eestis (väärtusega 1500 eurot), Coopi kinkekaardid ning loomulikult peaauhind TOYOTA RAV4 Hybrid – jah, iga kuu ja päriseks!