TÖÖ PAUSILE? Kuna sõjapõgenikke on Tallinna tulnud niivõrd palju, siis tahetakse nendega tegelemiseks appi võtta erinevate allasutuste töötajaid. Abipalve sai ka Tallinna loomaaed.

Foto: Stanislav Moškov
Marvel Riik 17. märts 2022 17:21

Tallinna asutuste juhtide postkasti potsatas kiri, et iga kollektiiv peaks andma kindla hulga töötajaid, kes põhitöö asemel toimetaksid järgnevad paar kuud Ukraina sõjapõgenikega. Mõnest asutusest leiti vabatahtlikke minejaid, teiste asutuste juhid aga peavad seda kaunis raskeks, kui mitte võimatuks. „Meil ei ole sellised töökohti, kust saame inimesi lihtsalt kaheks kuuks ära võtta,“ ütleb loomaaia direktor Tiit Maran.

Tallinna linnavalitsusest eelmisel nädalal välja saadetud kiri asutuste juhtidele on lühike, kuid konkreetne. Nimelt et üles ehitatakse süsteemi, kus iga asutus annab kindla arvu töötajaid, kes vabastatakse põhitööst, et nad saaksid sama palga eest aidata Tallinna saabuvaid Ukraina sõjapõgenikke. Eeskätt käib jutt põgenikekeskusest Niine tänaval. Kuna keskus töötab ööpäevaringselt, tähendaks see ka öiseid vahetusi. Kirja järgi peaks uus süsteem toimima märtsist mai keskpaigani. Seni on Ukraina sõjapõgenikega toimetanud linnatöötajatest vabatahtlikud, kuid see polevat jätkusuutlik.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad