Foto: Teet Malsroos
Toomas Alatalu, vaatleja 17. märts 2022 21:03

Läheb sõja kolmas nädal. Täpsemalt öeldes on sõda kestnud 8 aastat ja kolm nädalat, sest kui mainida selle lõpetamise tingimusi, siis nõuab Moskva Kiievilt Krimmi Venemaa koosseisu krahmamise tunnustamist ja see toimus veebruaris-märtsis 2014. Ehk siis Kreml ise peab praegu toimuvat 8 aasta eest alanu lõpuleviimiseks ja loodab vormistada toonase vallutuse võimalikus rahulepingus. Nagu teada, on tänaseks vallutusi lisandunud Donetski ja Luhanski „vabariikide“ näol, keda Moskva on juba Ukraina koosseisust välja arvanud ja tulemas on uuemadki „vabariigid“.

USA ja Euroopa tänastel juhtidel on raske mõista oma eelkäijaid, kes 2008. a ja 2014. a lihtsalt andestasid Kremlile tema toonased vallutused ja uskusid Venemaa-poolseid selgitusi. Tegelikult väärivad pidevat meenutamist ka kaks Tšetšeenia sõda, mida Lääs on aastaid lihtsalt mahavaikinud. Tänu Ukraina juhtkonna vaprusele on tänane sõda veninud ja paljastanud kogu barbaarsuse, millega Vene armee sõdib Kremli mõju taas- ja uuskehtestamise nimel. Kõik see toimub siiski uues olukorras – esiteks toimub suur sõda jälle Euroopas (karm tõde selles, et tegelikult on lääneeurooplased üsna leigelt võtnud viimaseid sõdimisi Aasias-Aafrikas) ja teiseks toimub see digiajastul, mil kõigil teadmised suuremad (kas 1990ndatel teati, kus asub Kosovo või Tšetšeenia?) ja kogu toimuv on nähtav peo peal ehk nutitelefoniga.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

:) 19. märts 2022 19:13
Venemaal on läbirääkimiste alustamiseks mitu huvitavat nõudmist. Loodame, et ukrainlased peksavad nad minema ja Moskva alla jõudmisel hakkavad ise huvitavaid nõudmisi esitama.
Tingimatu nõue 18. märts 2022 00:54
Ükskõik, mis tingimustel sõlmitakse rahu Ukrainas, Euroopa ei tohi oma põhimõtteid reeta. Kui Krimm jääb Venemaale, peab Venemaa Euroopast isoleerima, loomulikult kõiki sanktsioone säilitades. Ei tohi siin tunda muret vene kultuuritegelaste või "süütu" lihtrahva pärast.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS