TÖÖTAVAD SÜKU RAJAMISE NIMEL: Tartu abilinnapead Lemmit Kaplinski ja Gea Kangilaski on veendunud, et südalinna kultuurikeskuses kujuneb magnet tervele Lõuna-Eestile.Foto: Aldo Luud
Asso Ladva 16. märts 2022 20:15

„Me peame aru saama, et see ligi 100 miljonit tuleb maksumaksja rahast. See ei ole mingi anonüümne rahapott, vaid see tuleb millegi arvelt. Ma arvutasin välja, et 100 miljoni eest saaks kõikide Eesti õpetajate palka üheks aastaks tõsta 22 protsenti,“ põhjab Tartu linnavolikogu liige, erakonna Eesti 200 esimees Kristina Kallas Tartusse kavandatud südalinna kultuurikeskuse ehk Süku pöörast kallinemist.

Teadupärast lülitas Riigikogu Süku riiklikult tähtsate kultuuriobjektide nimistusse, mille ehitamist rahastab kultuurkapital. Kui eelnimetatud heakskiidu saamise ajal hinnati Süku hinnaks 60 miljonit, siis nüüd on see enam kui poolteist korda kallim – umbes 94 miljonit. Tartu abilinnapea Gea Kangilaski möönab, et tegu on alles ennustusega. Ta lisab, et ka ehituse valmimise aeg lükkus poolteist aastat edasi – 2027. aastast aastale 2029.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99