Meeleavaldus Venemaa saatkonna ees

Foto: Robin Roots
Ekvard Joakit 26. veebruar 2022 00:35

Reede õhtu seisuga on Eesti Pagulasabi ukrainlastest sõjapõgenike abistamiseks saanud 125 000 eurot annetusi. „Suur tänu kõikidele, kes on annetanud, pakkunud end vabatahtlikeks autojuhtideks, koordinaatoriteks, pakkunud erinevaid teenuseid, oskuseid, pakkunud transpordivahendeid, majutust või toetanud sõnadega,“ märgib Eesti Pagulasabi kommunikatsioonijuht Madle Timm.

Timmi sõnul on aidata soovijaid suisa nii palju, et neil on olnud raskusi kõikidele abikäe pakkujatele kohe vastamisega. „Kuna pöördumiste hulk on nõnda suur, palume kannatust, vastame kõigile pöördumistele,“ rõhutab ta.

Seni on kogutud 125 000 eurot. Veel ei ole aga avatud annetustelefone, mille üles seadmine võtab aega. Hetkel saab ukrainlaste heaks annetada pangalingiga: „Annetada saab jätkuvalt ka pangaülekande või pangalingi kaudu: https://www.ukrainaheaks.ee/eesti-pagulasabi. Annetused lähevad hetkeseisul jooksvalt vajaduspõhiselt abivajajatele nii Ukrainas kui ka Eestisse saabujatele ning nende evakuatsiooni koordineerimiseks.“

Pagulasabi on koostöös GoBusiga saatnud ka evakuatsioonibussi Poola-Ukraina piirile. GoBusi juht Tiit Pruuli sõnas sotsiaalmeediapostituses, et sellega tuuakse Eestisse Ukrainast põgenevaid sõjapõgenikke, kel on siin sugulasi.

Kell viis hommikul stardib piiri poole järgmine buss, millele pakub Pruuli kohta ka parasjagu Eestis viibivatele ukrainlastele, kes soovivad kodumaad kaitsma tõtata.

Ukraina sõjapõgenikele annetamise kohta ning Poola-Ukraina piirilt startivasse bussi pääsemise osas jagab täpsemat infot Eesti Pagulasabi kommunikatsioonijuht Madle Timm:

madle@pagulasabi.ee, +37257835266