Foto: Politsei
Ohtuleht.ee 23. veebruar 2022 09:53

Politsei on 3. veebruaril Tallinna kesklinnas toimunud korrarikkumistega seoses alustanud 56 menetlust. Politsei palub avalikkuse abi menetlustega seotud kümne inimese tuvastamiseks.

3. veebruaril toimus Toompeal Rüütelkonna hoone juures registreeritud avalik koosolek. Sellele eelnevalt levisid sotsiaalmeedias üleskutsed tulla blokeerima Tallinna liiklust, mis oleks raskendanud kiirabi ja päästeameti ligipääsu Toompeale ning häirinud ka inimeste igapäevaelu. Selleks, et vajadusel jõuaksid elupäästjad abivajajateni, reguleerisid politseinikud liiklust ning soovitasid kõigil registreeritud meeleavaldusel osaleda soovinutel minna Toompeale jalgsi. Vaatamata korduvatele selgitustele leidus umbes poolsada autojuhti, kes otsustasid rikkuda erinevaid liiklusreegleid.

Näiteks eiras üks autojuht politseinike selgitusi ning sõitis Toompea tänaval ohtlikult mööda nii liiklust reguleerinud ametnikest kui ka avalikult koosolekult lahkunud inimestest. Seejärel parkis juht enda auto vastassuunavööndisse. Sõidukit juhtinud 41aastane mees viidi menetlustoiminguteks jaoskonda, kus talle koostati lühimenetluse otsus vastassuunas sõitmise eest. Kui politseinikud tegelesid liiklusrikkujaga, hakkasid ümbritsevaid inimesed takistama nende tööd ning politseisõiduki lahkumist. Samal ajal, kui politseinikud selgitasid sõiduteel viibinud inimestele, et nad takistavad liiklust ning suunasid inimesi kõnniteele, solvasid meeleavaldajad ametnikke ning loopisid politseisõiduki ja korrakaitsjate vastu lumepalle.

„Oleme üle vaadanud kümneid tunde videosalvestusi, millelt oleme tuvastanud korrarikkumisi nii Tallinna linnapildis kui ka Toompea tänaval. Avaliku korra rikkumise, avaliku koosoleku korraldamise nõuete rikkumise ja politseinike solvamisega seoses on alustatud neli menetlust, mille raames on hetkeseisuga koostatud väärteoprotokoll ühele politseiniku solvajale. Liiklusrikkumiste osas on tagantjärele alustatud 52 menetlust, millest viies on juba tehtud kiirmenetluse otsus ning viies koostatud väärteoprotokoll. Lisaks viidi kaheksa menetlust läbi rikkumiste toimepanemise päeval,“ ütles Ida-Harju politseijaoskonna menetlustalituse juht Inna Toater.

„Jätkame menetlustoimingutega, et anda kõigile seaduserikkujatele signaal, et tavapärase elu sihilik häirimine ning agressiivsus nii sõnades kui tegudes avalikku korda kaitsvate võimuesindajate suhtes ei ole aktsepteeritav,“ lisas Toater.

Politsei palub abi kümne korrarikkuja tuvastamiseks. Palume kõigil, kes tunnevad piltidel olevaid isikuid, anda sellest teada menetlejale meilitsi [email protected] või telefonitsi 6124153.