Foto: Reuters/Scanpix
Ohtuleht.ee 16. veebruar 2022 20:40

Ukraina Punase Rist esitas abipalve: riigi idaosa elanikud vajavad hügieenitarbeid ja voodipesu.

Kasutamata hügieenitarbeid (pesuvahendeid, hügieenisidemeid, mähkmeid jm), voodipesu, patju ning tekke võtab vastu heategevuslik taaskasutuskauplus Punane Ristik Mustamäel, Kadaka tee 54. Taaskasutuskauplus on avatud ja võtab esemeannetusi vastu E–R kell 10–18 ja L kell 10–16. Kõige tarviliku soetamist saab Eesti Punase Risti kodulehe kaudu toetada ka rahaannetusega: https://redcross.ee/anneta/ukraina/

Aastaid kestnud konflikt Ukraina idaosas mõjutab igapäevaselt sadu tuhandeid inimesi. Puudus on toidust, meditsiini- ja hügieenitarvetest; samuti on katkendlik piirkonna varustamine vee, elektri ja küttega. „Ebakindel aeg kestab ja Punase Risti liikumine peab olema valmis veelgi ulatuslikumaks abistamiseks. Kontaktjoone elanikke täna üksi jätta ei saa,“ sõnas Eesti Punase Risti peasekretär Arvi Perv.

Eestis kogutu jõuab Ukraina Punase Ristini Eesti Punase Risti vahendusel ja Eesti Välisministeeriumi toel. Kohapeal on abistamas u 3000 Ukraina Punase Risti töötajat ja vabatahtlikku ning u 600 inimest Rahvusvahelisest Punase Risti Komiteest.