HIIT 11. veebruar 2022 12:57

„Olen HIIT infrapunamatiga väga rahul. Juba peale esimest korda oli nahk eriliselt pehme ja mõnus. Pärast kuute kasutuskorda on kaal langenud lausa 2,5 kilogrammi! Sentimeetreid pole küll mõõtnud, aga riietest on aru saada, et ümbermõõt on vähenenud. Väga kiidan!“ kõneleb Terje, üks sadadest eestimaalastest, kes on proovinud HIIT infrapunamatti ning saavutanud sellega imekspandavaid tulemusi!

Kes ei tahaks enda kodus nautida saunamõnusid? Saun on lõõgastav luksus, mis pakub kohta tõeliseks lõdvestumiseks ning võimaldab kehal ebavajalikest toksiinidest vabaneda. Muidugi lisab saun ostetava kodu hinnale paraja kopika ning võtab kodus omajagu ruumi, aga olgem mureta – sa saad sauna ka saunata, sest tervisemaailma on vallutanud kõiki saunahüvesid pakkuvad infrapunamatid. Vähem võib olla ka rohkem, sest saunahüvesid saab inftrapunamati abil nautida hoopis uudsel moel, kasvõi Netflixi vaatamise ajal! Lisaks on sel ülimalt positiivne mõju kaalulangetusele…

Miks on infrapunamatid nii armastatud? 

Oma kompaktsuse ja suuruse poolest sobib kaasaskantav HIIT infrapunamatt kasutamiseks ükskõik kus, ka kõige kitsamates tingimustes. Samuti säästab infrapunamati olemasolu raha korduvate spaakülastuste pealt. 

Just nagu nimigi vihjab, on tegemist mugava kaasaskantava mati ehk „saunatekiga”, mille vahele saab mõnusalt pikali visata. Kui oled end mati sisse kookonisse seadnud, soojendab keharakke nähtamatu valguslaine ehk infrapunakiirgus, mis hävitab nahaalust rasvakihti ja viib kehast välja toksiine. 

Ja siin tulebki mängu oluline ja kasulik nüanss – kuna infrapunamatis higistamine on kolm korda intensiivsem kui klassikalises infrapunasaunas, siis aitab see ka kehakaalu vähendada. Küllaltki madalal temperatuuris soojenevad koed sügavuti. Klassikalises saunas käies on vee sisaldus meie higis 90-97%, infrapunamatis aga 70%. See tähendab, et ülejäänud 20-30% arvelt väljutab keha infrapunateraapia vältel mürgiseid toksiine. 

Kuidas vähendab HIIT infrapunamatt kaalu?

Higistamine on osa keha termoregulatsiooni protsessist, mis suurendab südame löögisagedust ja jõudlust ning kiirendab ainevahetust. Keha vajab higi tekitamiseks palju energiat. See protsess aitab kehal vabaneda liigsest veest, sooladest ja rasvast. Süda saab 20-30-minutilise infrapunaseansi jooksul 10 kilomeetri jooksuga sarnase treeningu ja toodab sama koguse higi. Üks seanss vähendab kuni 600 kalorit! Juba esimese seansiga võib kehakaal väheneda 0,5-1,5kg. 10-päevase kuuri tulemusel on täiesti võimalik kaotada 2-5 kilogrammi. Paljud kasutajad on täheldanud ka seda, et tselluliit väheneb.

Tõeline muutus on aga silmale nähtamatu: leeveneb lihaspinge, vererõhk alaneb, vähenevad põletikud, peavalud taanduvad, ainevahetus kiireneb, unekvaliteet paraneb ning immuunsüsteem tugevneb. 

Kellele HIIT infrapunamatt sobib? 

Lihaseid taastava mõju tõttu sobivad infrapunamatid aktiivse eluviisi harrastajatele, olgu nad tipp- või tervisesportlased. 

Samuti sobib HIIT infrapunamatt kõigile, kes tunnevad, et nende keha vajaks detoxit ehk puhastuskuuri toksiinidest, tundmaks end taas energilise ja elujõulisena.

Nõuandeid esmakordseks kasutamiseks 

Suhtu infrapunateraapia seanssi kui kuuma jooga klassi minekusse – joo palju vett ning ole paar tundi söömata. Saavutamaks parimaid tulemusi, tuleb juua vett enne ja peale seanssi ning ka selle ajal. 

Enamik inimesi otsustab alustada 15-minutiliste seanssidega kord või paar nädalas ning hiljem harjutatakse oma keha sujuvalt kuni 45-minutiliste seanssideni kuni üle päeva. Teki all on soovituslik kanda puuvillast pesu või olla alasti. Kindlasti tasub tunnetada ja kuulata oma keha, et matis oleks mõnus ja hea olla.

Soovitatav on teha 10-14-päevane kuur mitte tihedamini kui 2-3 korda aastas. Peale kuuri tasuks matti kasutada 1-2 korda nädalas.

Kasuta www.hiit.ee kodulehel sooduskoodi ÕHTULEHT ja saad HIIT Infrapunamati 20€ soodsamalt!